Grupa H - Gent izbacio Lion i ostao u trci za plej-of!

utorak 24.11.2015.
22:48

Fudbaleri Genta savladali su Lion u drugom meču petog kola grupe "H" usled čega je francuski predstavnik eliminisan iz Lige šampiona, dok Gentu ostaje nada za plasman u plej-of fazu.

BETA/AP Photo/Laurent Cipriani

Druga utakmica petog kola grupe "H" odigrana je na "Žerlanu" gde je domaći Lion ugostio šampiona Belgije sa namerom da upiše prvi trijumf i ostane u igri za plasman u plej-of.

Nada Liona trajala je do petog minuta nadoknade vremena kada je Kulibali postigao gol i Gentu doneo pobedu rezultatom 2:1 (1:1) čime je belgijski klub ostao u trci za plasman u dalji tok takmičenja.

Utakmica nije dobro počela po Gent pošto je Lion stigao do vođstva u sedmom minutu premda se čini da je Feri bio u ofsajdu. Do odlaska na odmor Danijel Miličević doneo je izjednačenje Gentu prelepim golom iz slobodnog udarca.

Pobedu gostima doneo je Kalifa Kulibali u petom minutu nadkonade čime je Gent preskočio Valensiju na tabeli i ostao u igri za mesto u plej-ofu iako bi i sa remijem bio u sličnom položaju.

Valensija će u poslednjem kolu dočekati Lion 9. decembra, dok će Zenit gostovati Gentu u Belgiji.