Grupa G - ''Plavci'' otpisali Sporting, Šalke u osmini finala!

sreda 10.12.2014.
22:42

Ipak bez iznenađenja u Grupi G, favoriti idu dalje, a Sporting će morati da se zadovolji plasmanom u Ligu Evrope.

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Grupa G:

Čelsi – Sporting 3:1
Maribor – Šalke 0:1

Uoči poslednjeg kola u Grupi G je jedina dilema bila ko će se, uz prvoplasirani Čelsi plasirati u osminu finala Lige šampiona.

Za to mesto borili su se Sporting i Šalke, ali iako je imao dva boda manje posle petog kola, nemački bundesligaš je večeras imao lakši posao.

Sporting je gostovao na Stamford Bridžu, protiv Čelsija, u čijim redovima je od prvog minuta zaigrao Nemanja Matić, dok je Bane Ivanović ovog puta meč posmatrao sa klupe za rezerve.

A da nikakvog iznenađenja tu neće biti, videlo se već posle petnaestak minuta igre. Čelsi je poveo u osmom minutu, kada je Filipe Luis iznudio jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Fabregas - 1:0.

Samo osam minuta kasnije, Šurle je duplirao prednost ''Plavaca'' i ostavio Portugalce da se nadaju kiksu Šalkea u Mariboru.

Doduše, početkom drugog poluvremena, Sporting je golom Silve uspeo da smanji na 2-1, ali je njihova nada kratko trajala. Šest minuta kasnije, posle slobodnog udarca sa leve strane i ubačene lopte na drugu stativu, Obi Mikel je za trenutak bio brži od Nemanje Matića i potvrdio trijumf Čelsija u ovom meču - 3:1.

GOLOVI OVDE!

A za to vreme u Mariboru, Šalke se mučio punih sat vremena, da bi konačno Mejer doneo toliko željeno vođstvo nemačkom bundesligašu - 0:1.

Tu dragocenu prednost Nemci su znalački zadržali do kraja meča i izborili plasman u osminu finala.

Tabela: Čelsi 14, Šalke 8, Sporting 7, Maribor 3