utorak 30.09.2014.
22:36

Veoma zanimljive mečeve gledali smo u okviru grupe G Lige šampiona, a pobedu je zabeležila jedino ekipa Čelsija.

Beta/AP Photo/Francisco Seco

U grupi G završeni su susreti u Lisabonu i u Gelzenkirhenu, a pobedu je zabeležila jedino ekipa Čelsija koja je slavila golom Nemanje Matića.

Čelsi je bio dosta bolja ekipa od Sportinga iz Lisabona u prvom delu meča, bili su neuporedivo opasniji, a najbolju priliku propustio je Andre Šurle pošto je promašio skoro prazan gol sa nekih 7-8 metara.

Ipak, njegov promašaj nadomestio je reprezentativac Srbije, Nemanja Matić, koji je golom u 34. minutu nakon sjajnog centaršuta Seska Fabregasa skočio odlično i glavom savladao golmana domaćih za 1:0.

Drugo poluvreme domaći su bili nešto agilniji, pokušavali su na sve načine da dođu do gola, uglavnom preko večeras raspoloženog Nanija koji je i pogodio stativu u 55. minutu. Na drugoj strani je Oskar propustio najbolju priliku, ali je Patrisio bio na visini zadatka.

Nismo do kraja meča videli više golova, Nemanja Matić je na taj način ostao jedini strelac na meču.

Portugal Soccer Champions League

U drugom meču videli smo veliko iznenađenje u režiji ekipe Maribora koju više niko ne bi trebalo da shvati olako. Šalke je ovoga puta umalo izgubio utakmicu na svom terenu, ali je Huntelar spasao domaće blamaže.

Statistika kaže da je ekipa Šalkea bila nešto bolja od Maribora, ali su golovi ono što se računa. Ipak, Maribor je bio konkretniji u prvom delu igre i stigao do pozitivnog rezultata golom Damjana Bohara na sjajnu asistenciju Mitje Vilera.

Kao što napisasmo, Šalke je u drugom poluvremenu spasio Klas Jan Huntelar koji je fenomenalnim udarcem sa nekih 16 metara poslao loptu u nebranjeni deo, golman ništa nije mogao, bilo je 1:1.

Šalke je krenuo sa napadima još žešće, ali se Maribor organizovano branio. Draksler je imao jednu priliku, ali je nije iskoristio sredinom drugog dela igre. Do kraja je moglo da se dogodi i da Maribor iz opasnih kontri zapreti i povede ponovo na ovom meču, ali to nismo videli, tako da je rezultat ostao 1:1.