Grupa G - ''Furija'' ponovo gazi, Italijani slavili sa desetoricom, prekid u Albaniji!

Autor: Milovan Longinov
ponedeljak 05.09.2016.
22:40

U prvim mečevima kvalifikacija za SP 2018 u grupi G, pobede su ostvarili Španija i Italija. Meč Albanija - Makedonija prekinuta je 15 minuta pre kraja zbog nevremena.

twitter.com/SeFutbol

Španija je kao domaćin deklasirala Lihtenštajn sa 8:0, Italija je u Izraelu slavila sa 3:1, dok je meč Albanija - Makedonija prekinut zbog nevremena pri rezultatu 1:1. Sve golove sa ovih mečeva pogledajte OVDE.

Španij
a je ugostila selekciju Lihtenštajna i već u 10. minutu Dijego Košta je bio najviši u skoku posle centaršuta Kokea za vođstvo ''crvene furije''.

Španija je na startu drugog poluvremena došla do nedostižnih 3:0. Najpre je u 55. minutu Serhi Roberto postigao svoj prvenac u dresu ''crvene furije'', da bi u 59. David Silva iskoristio asistenciju Vitola za 3:0. Samo minut kasnije, Silva se revanširao Vitolu, a ovaj pogodio za 4:0.

Na 5:0 povisio je Dijego Košta svojim drugim golom, a potom je mesto u timu prepustio Morati.

Napadač Real Madrida je u 82. i 83. minutu sa dva pogotka doneo 7:0, a konačnih 8:0 postavio je Silva u nadoknadi vremena.

Italija je u Izraelu slavila rezultatom 2:1. Mrežu Izraelaca načeo je Pele na asistenciju Antonelija u 14. minutu, da bi u 31. Kandreva bio precizan sa bele tačke za 0:2. Izraelci su smanjili preko Ben Haima 10 minuta pre odlaska na odmor.

Fudbaler Makabi Tel Aviva Tal Ben Haim je maestralno uspeo da prevari Bufona i lob udarcem sa ivice šesnaesterca pogodi dalji ugao.

U 55. minutu, Italijani su ostali sa desetoricom u polju pošto je Kjelini isključen bog drugog žutog kartona.

Ipak, Italijani su uspeli da sačuvaju prednost, a u 83. minutu Imobile je pogodio mrežu za 1:3.

U trećem meču ove grupe, Albanija je ugostila selekciju Makedonije.

Domaći su poveli već u devetom minutu golom Sadikua i tim rezultatom otišlo se na odmor. Makedonci su uspeli da izjednače u 51. minutu preko Alioskog. Dvadesetak minuta pre kraja meča usledio je prekid zbog obilnih padavina i nevremena koje i dalje traje.