Grupa E - Barsa može i bez Mesija i Inijeste, Mladenović presudio Rimljanima!

utorak 29.09.2015.
22:38

Dve pobede domaćina u drugom kolu Grupe E Lige šampiona. Junak večeri sjajni Filip Mladenović, strelac dva gola protiv Rome. Barsa bila u ''minusu'' do 80. minuta, a onda usledio munjeviti preokret za tri boda protiv Leverkuzena.

BETA/AP Photo/Manu Fernandez

Barselona - Leverkuzen 2-1 (0-1)

Gosti su već u trećem minutu mogli do vođstva, sjajnu priliku imao je Ćićarito posle centaršuta sa desne strane, ali je njegov udarac sa ivice peteraca zaustavio golman Barse Ter Štegen.

Ipak, nije se dugo čekalo na vođstvo ''Farmaceuta''. Igrao se 22. minut, gosti su iznudili korner koji je izveo Čalhanoglu, a najviši u skoku bio je štoper Leverkuzena Papadopulos, koji glavom iz peterca šalje loptu u mrežu - 0:1.

Do kraja poluvremena, Barselona je bila najbliža izjednačenju u 39. minutu, kada je Nejmar imao odličnu priliku, ali je stativa spasila goste iz Leverkuzena.

Ostalo je minimalno vođstvo ''Farmaceuta'' posle prvog poluvremena, a nove brige za Barselonu usledile su u 60. minutu, kada je zbog povrede morao van terena kapiten Andres Inijesta, koga je zamenio Žordi Alba.

Izašli su zatim i Ramirez i Rakitić, a u igru ušli El Hadadi i Serhi Roberto i Barsa je za tili čas došla do preokreta.

Izjednačio je upravo rezervista Roberto, koji je u 80. minutu savladao Bernda Lenoa, da bi samo dva minuta kasnije, usledio potpuni preokret u režiji Luisa Suareza- 2:1 za Barsu!

Golove iz Barselone možete da vidite OVDE.

BATE - Roma 3-2 (3-0)

Ekipa BATE Borisova, koja je u poslednjoj rundi kvalifikacija savladala Partizan, večeras je povela već u osmom minutu utakmice. Igor Stasevič je savladao golmana Rimljana Ščešnjija, pošto se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju i loptu odbijenu od prečke glavom je poslao u mrežu - 1:0.

Još se gosti nisu oporavili od ovog šoka, a već je usledio novi - u režiji nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Filipa Mladenovića. Njega je na levoj strani terena uposlio Nemanja Nikolić, a levi bek domaćih je lukavim i preciznim udarcem sa tridesetak metara iznenadio neopreznog golmana Rome - velikih 2:0 za BATE!

Međutim, to nije bilo sve od domaćeg tima, konkretno od Mladenovića. Na isteku prvih pola sata igre, srpski internacionalac je još jednom pokazao svu snagu svoje ''levice'' i ponovo savladao Ščešnjija - 3:0 za BATE!

Međutim, u drugom poluvremenu druga slika. Roma se nije predavala i u 66. minutu posle lepe akcije gostiju Žervinjo je uspeo da smanji na 3-1.

Taj gol dao je nadu Rimljanima da mogu do preokreta, a da finiš meča bude dramatičan pobrinuo se Torosidis u 82. minutu za 3-2!

Mladenovićeve golove možete da vidite OVDE.

Tabela Grupe E posle drugog kola: Barselona 4, Leverkuzen 3, BATE Borisov 3, Roma 1 bod.

89 Komentara

Volim nogomet
Wednesday, 30.09.2015
00:12

Barca će sad proči kao prva jer bi trebala dobiti Bate ,dok za Lever i Romu slijede utakmice istine.

00:02

Ne znam sta ljudi pisete o losoj utakmici. Barsa je stovrila odlicne sanse koje nije iskoristila i to je problem forme, a to dodje vremenom. Fina utakmica i dobro Barsa odigrala. Mes Que un Club

Madridista
Tuesday, 29.09.2015
23:30

Messi im nedostaje plus i to sto nisu u zavidnoj formi ni on da je tu ne bi bilo pretjerano bolje. Ali ipak mogu na kvslitet suv da izvuku bodove i to je vazno.

Brat Sergio (La Decima)
23:10

Barca ni sama ne zna kako je nocas pobjedila, Leverkuzen je zasluzio sve 3 boda. Nema veze bitnije je da Sevilja pobjedi za vikend, a imaju velikih sansi.

23:23

Barsa ih zgazila. Ubili su ih i to u svakom aspektu i ti napises takvu glupost. :D

10:34

U cemu ih je zgazila? Mozda u izvodjenju kornera samo, inace Leverkuzen je bio taj koji je bolje igrao.

Barça el honor
23:31

Klasicna prica od tebe batice :) Idi prati Dinamo Z,pregazi vas Bajern nocas :)

Eccentric
23:08

Sutra ronaldo bezi mesiju ja se nadam bar 5 gola da postigne sutra dva nadam se. Reko sam da ce na kraju ronaldo imati vise gola nema veze sto je stariji. Roonaldo je najbolji golgeter u istoriji fudbala. Gde god da igra davao bi golove. Nejmar je precenjen suarez je bolji. Mislim da nejmar nece nikad uzeti zl loptu a posebno zl kopacku. Barselona je igrala lose i bez mesija, nisu bili u formi.

23:30

Ima covek vise utakmica od Mesija u LS i plus igra napadaca,sto se mene tice neka pokupi sva individualna priznanja posto vas navijace to zanima a Barsa neka osvaja trofeje :) Pozz!

Eccentric
00:12

Ronaldo je igrao u junajtedu povucenije i od nejmaara ali ti pratis fudbal od 2009. Niko nece pitati koliko je utakmice imao ako budee prvi bice zasluzeno. Pusti sad utakmice

S-I-M-K-E_
23:34

E ovako druze,Kristijano Ronaldo je nevjerovatan golgeter,daje puno golova,ali da li to znaci da je bolji od Brazilca Ronalda koji je dao duplo manje golova?Naravno da ne...Ne mjeri se igrac po statistici i golovima,nego po magiji na terenu....Zato cemo mnogo vise pamtiti Messija,Ronaldinja,pravog Ronalda i njhove nezaboravne partije,nego Ronalda koji je daovao mnogo golova.

Lord Bobinho King
23:05

Koliko je prosecna ova Barselona ccc...

LuisSuarezFB
23:21

Jbg.. Ne mozes da likujes Barsi a sigurno si pripremio neki tekst za Barsin poraz.

23:49

Znas taj osecaj pratis Barsu i cekas da izgubi,10 minuta do kraja i onda...dozivi covek veliko razocarenje,znam nije ti lako :)

23:00

Utakmica dobijena na individualni kvalitet,inace igra nije ni malo dobra.Odrana ponovo pravi kardinalne greske,nije se ni Ter Stegen proslavio kod gola.Leverkuzen imao nekoliko dobrih sansi,stvarali smo i mi sanse ali bilo je dosta mucenja.Roberto mora igrati svaku utakmicu 90 minuta,Munir me iznenadio onim prodorom i asistencijom.Samo se nadam da nije teza povreda Inieste jer imamo vec dovoljno problema.

ppera 1
22:55

Kako sam i očekivao Levekuzen se maksimalno pripremio za utakmicu, za razliku od Barse. Kad se primaju bezvezni golovi onda mora mnogo snage i energije da se utroši za izjednačenje. Ponovile su se skoro sve negativne stvari iz prethodnih utakmica i dok se ti problemi ne reše ponavljaće se i ovakve utakmice. Sudija je odlučio da dopusti grubu igru, što Barsi ne samo da ne odgovara, nego je nepripremljenost za tako nešto u svakoj utakmici košta po jednog od najboljih preostalih igrača. Samo još fali da i Inesta osustvuje 2 meseca... :-(

Barça u ♥
22:54

Odem do WC-a vratim se i propustim 2 gola :D Alba i Roberto su razigrali celu Barcu,da nisu usli tesko bi izvukli remi,a kamoli pobedu.Ne mogu na verujem,sada se Inijesta povredio.Nadam se da ce odstvovati manje od mesec dana!!!! Visca el Barça #animomessi #animoiniesta

22:53

Najvazniji su bodovi. I pohvalio bih Roberta jer igra solidno. I Suareza naravno koji ima naviku da daje odlucuje golove. Od napada samo on se upisao u strelce tj 2 gola u LIGI SAMPIONA i za sada 3 gola u ligi . Nije lose tj solidno. Neymar jos jednom los ali bice bolje. I drago mi je zbog pobede jer dosta su bili spremni da likuju zbog poraza Barse itd.. Najvazniji su bodovi tako da... Gledajte Celzi. Propao a Hazard zajedno s njim. Visca Barca!

S-I-M-K-E_
23:05

Nejmar otkad se osisaio ne igra bas najbolje,treba da vrati onu staru frizuru.:)

Breaking Bad
00:00

Da se nekako mogu zamijeniti on i Bejl po frizurama, vratili bi se u pravu formu :D

22:51

Svi koji se uzdaju u Nejmara kao Mesijevog naslednika su očito zaslepljeni bezobrazno visokom cifrom koju je Barselona platila Santosu. Tip nema pojma. Dokle god su tu Leo ili Suarez trofeja će biti. Kad njih dvojica budu otišli neka im je Bog u pomoći, jer izuzimajući još Inijestu i eventualno Raketu, Barselona je skup prosek fudbalera. Leveru svaka čast! Žao mi je što se vraćaju praznih šaka, ali potpisujem da prolaze u eliminacionu fazu. Sazreli su kao klub i ekipa. Prošle sezone je drhtao Atletiko, ove su pokazali zube prvaku Evrope. U bliskoj budućnosti očekujem da budu kao u vreme Balaka i Ze Roberta.

AdrovicEsad
23:04

Nejmar je najbolji Brazilac, Brazilci nisu za podcenjivati a posebno najbolji. Igrac koji osvoji dva puta i vise LS je igrac kojem treba skinuti kapu, a takvih u Barsi ima dosta

23:58

@Eccentric -Mislim da se taj igrac ipak zove Kosta a ne Kodta :) A Nejmar nije u top 3 brazilaca,bolji je onaj Lucas Silva sto ste ga pozajmili Marseju :)

mladenq
23:52

Znaci Neymar je prosjek, tj jos gore pojma nema, ali je Raketa iznad prosjeka? Haha, o boze sta sve necu procitati.

Madridista
23:32

Trenutno je Daflas Kosta najbolji tj u najboljoj formi.