Grupa D - LevanGOLski odveo Poljake na EURO!

nedelja 11.10.2015.
22:38

Odigrane su i poslednje tri utakmice u okviru grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, Nemci i Poljaci idu u Francusku.

Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

Reprezentacija Nemačke se mučila sa Gruzijom na svom terenu, ali je na kraju ipak slavila rezultatom 2:1.

Ima dosta problema tokom ovih kvalifikacija reprezentacija Svetskih prvaka, Joakim Lev nije uspeo u potpunosti da ukomponuje ovu ekipu, a to se najbolje pokazalo u poslednje dve utakmice, protiv Irske i protiv Gruzije.

Protiv Iraca su izgubili sa 1:0, a danas su imali dosta problema da sačuvaju živu glavu protiv slabašne Gruzije.

Imali su više od igre u prvom poluvremenu, ali su Gruzini propustili najbolju priliku kada je Nojer sjajno reagovao. Ipak, u drugom stiže prvi gol, Miler je bio strelac iz penala, ali je radost Nemaca trajala svega nekoliko minuta.

Kankava je izjednačio na 1:1, zatim su gosti propustili još jednu dobru priliku kada je Nojer intervenisao, da bi ih stigla kazna preko Maksa Kruzea koji je postavio konačan rezultat u 79. minutu za 2:1.

Humels je okarakterisan kao najslabiji igrač na terenu, dosta je bilo kritika i na račun Marka Rojsa i Tonija Krosa. Sa druge strane, Mesut Ozil je ponovo odigrao sjajnu utakmicu, baš kao i Manuel Nojer.

Poljska je u direktnom duelu koji je odlučivao ko će u Francusku direktno savladala Irsku sa 2:1. Kričovijak je u 13. minutu postigao gol sa 20 metara odličnim udarcem, da bi samo tri minuta nakon toga Volters iz sumnjivo dosuđenog penala poravnao rezultat.

Ipak, Levandovski donosi pobedu Poljacima u 42. minutu sjajnim udarcem glavom nakon asistencije Mačinskog. Ovim golom je sustigao jedan rekord, o tome možete više pročitati OVDE.

Bod je Irskoj donosio plasman u Francusku, ali su bodovi ostali u Poljskoj.

U meču Gibraltara i Škotske nije bilo dileme, Škoti su savladali domaćina sa 6:0.