Lisabonska Benfika odnela sva tri boda iz Madrida, i pored ranog vođstva Atletika!

BETA/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Atletiko Madrid - Benfika 1-2 (1-1)

Duel na ''Kalderonu'' bio je susret ekipa koje su u prvom kolu ostvarile pobede.

Domaći Atletiko je bolje ušao u meč i u 23. minutu stigao do vođstva. Akcija ''Jorgandžija'' tekla je po desnoj strani, usledio je centaršut ka Grizmanu, koji odmah upošljava Koreu, a ovaj oči u oči sa golmanom Benfike ne greši - 1:0.

Samo trinaest minuta trajalo je vođstvo Atletika, a onda je Benfika izvela dobar napad po desnoj strani, zatim i još bolji centaršut, lopta završava na suprotnoj strani do Gaitana, koji snažnim i preciznim šutem iskosa sa leve strane pogađa mrežu Jana Oblaka- 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, ali posle samo šest minuta igre u nastavku, Benfika stiže do potpunog preokreta. Munjevita akcija ekipe iz Lisabona, Gaitan je ovoga puta bio u ulozi asistenta, oštro je centrirao sa leve strane, a strelac je Gonsalo Guedes, koji je iz teške pozicije, iskosa sa desne strane, uspeo ovu loptu da prosledi u mrežu - 1:2.

Osam minuta kasnije, Anhel Korea je imao odličnu priliku za izjednačenje, ali je sjajno reagovao golman Cezar, i od svega samo korner za Madriđane u ovoj situaciji.

Ni do kraja meča Madriđani nisu uspeli da učine ništa više, Benfika je sačuvala prednost i upisala novu pobedu.

Golove iz Madrida pogledajte OVDE.

Podsetimo, prethodno su večeras u Kazahstanu remizirali Astana i Galatasaraj - 2:2.

Tabela Grupe C posle drugog kola: Benfika 6, Atletiko 3, Galatasaraj 1, Astana 1.