Grupa C - ''Farmaceuti'' moćni protiv Benfike!

sreda 01.10.2014.
22:50

Posle remija bez golova u duelu Zenita i Monaka, mnogo zanimljivije i efikasnije bilo je večeras u Leverkuzenu.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

U poslednjoj utakmici drugog kola Grupe C, Leverkuzen je na svom terenu savladao Benfiku sa 3-1.

Posle dva desetak minuta igre, domaći su uspeli da dođu do ključne prednosti u ovom susretu.

Son je u 25. minutu krenuo u solo prodor, na kraju odlično šutirao sa preko 20 metara, golman gostiju je odbio taj udarac, da bi na tu loptu natrčao iskusni napadač Štefan Kisling i ''Farmaceuti'' vode 1-0.

Samo sedam minuta kasnije, Son se upisao i u strelce, pošto je na pravi način završio akciju sa Belarabijem za velikih 2-0.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nadu gostima dao pogodak Salvija u 62. minutu.

Ali, samo minut kasnije, usledio je konačni odgovor ''Farmaceuta'', koji su iznudili jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Čalhanoglu za konačnih 3-1.