Grupa C - Bajer siguran, Monako i Benfika podelili bodove

Autor: Janko Glavonjić
sreda 22.10.2014.
22:43

Bajer Leverkuzen slomio je otpor Zenita u drugom poluvremenu i slavio sa 2:0, dok su Monako i Benfika odigrali 0:0.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Bajer je prvu priliku imao u 6. minutu, kada je posle kornera Spahić pokušao glavom posle kornera, lopta je otišla tik pored desne stative.

Čalhanoglu je u 40. minutu takođe glavom pripretio, ali je golman Zenita sjajno intervenisao.

Prvo poluvreme je bilo daleko od sjajnog, Leverkuzen je imao inicijativu, ali nije uspevao da postigne gol.

Ipak, u 58. minutu domaći su konačno uspeli da slome otpor Zenita, Donati je šutirao sa 20-ak metara izuzetno precizno i lopta je završila u mreži gostiju.

Samo 5 minuta kasnije Papadopulos je pogodio glavom posle slobodnog udarca, i tako obezbedio pobedu svom timu. Poslednjih deset minuta Leverkuzen je igrao sa igračem manje, pošto je Vendel dobio drugi žuti karton.

Monako i Benfika su odigrali poprilično zanimljiv meč, koji je ipak završio bez golova, iako su oba tima imala po par dobrih šansi.

Meč je ipak obeležio potez Lisandra Lopeza koji je dobio direktan crveni karton u 76. minutu i tako ostavio svoj tim na cedilu, ali domaćin nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost do kraja.