Grupa B – Liverpul ispustio pobedu u Bugarskoj, Ronaldo stigao Raula!

Autor: Boban Filipović
sreda 26.11.2014.
22:41

Real Madrid minimalcem slavio na 'Sent Jakobs Parku' i ima maksimalan učinak posle 5. kola grupne faze LŠ, Ludogorec u finišu išupao bod na svom bunjištu preotiv 'Redsa'tako da ćemo drugog putnika u 1/8 finala saznati u poslednejm kolu.

Beta/AP Photo/Valentina Petrova

Liverpul je imao košmaran start u gostima kod Ludogoreca, 'Redsi' su primili gol već u drugom minutu.

Minjole je očajno reagovao na jedan šut domaćih sa distance, Abalo je naleteo na odbitak i doneo prednost Bugarima.

Međutim, reakcija engleskog vicešampiona je usledila ekspresno, samo osam minuta kasnije gosti poravnavaju preko Rikija Lamberta, koji je iz neposredne blizine glavom pogodio mrežu.

Ludogorec nešto konkretniji u prvom poluvremenu, ali u samom finišu Liveprul preokreće rezultat u svoju korist.

Sterling je centrirao sa levog krila za Džordana Hendersona, a ovaj pogađa mrežu Stojanova – 1:2.

U nastavku nije bilo većih uzbuđenja do 10-ak minuta pre kraja, Rahim Sterling je imao priliku da sve reši, šutirao je po sred gola te prilika odlazi u nepovrat.

Ludogorec preti preko rezerviste Žuninja, ali njegov pokušaj ide pored gola.

Bugarski šampion kreće iz sve snage ka golu Liverpula, isplatilo se, Georgi Terzijev dva minuta pre kraja donosi izjednačenje i postavlja konačnih 2:2

Golovi OVDE.

Meč između Bazela i Real Madrida sudio je srpski arbitar Milorad Mažić na 'Sent Jakobsu', gde je viđen samo jedan gol i to u mreži domaćina.

Postigao ga je, a ko drugi do Kristijano Ronaldo u 35 minutu. Benzema je završio veći deo posla, probio po levoj strani, a Portuglacu je ostalo samo da sa par metara sprovede loptu u mrežu.

Bio je to 71. gol zvanično najboljeg igrača planete u Ligi šampiona, izjednačio se sa dojučerašnjim rekorderom i legendom 'Kraljevskog kluba' Raulom Gonzalesom Blankom.

Spain Soccer La Liga

Bazel je početkom drugog poluvremena preko Emboloa imao priliku da izjednači, Kejlor Navas je reagovao odlično.

Ronaldo je pokušao u još par navrata da se približi Mesiju po broju golova u LŠ i da povisi prednost Reala, ali ostalo je 0:1.

Jedini gol sa "Sant Jakobs Parka" pogledajte OVDE.