Grupa B - Đurić presudio, BiH je u baražu!

utorak 13.10.2015.
22:40

Bosna i Hercegovina večeras izborila plasman u baraž za Evropsko prvenstvo, pošto je kao gost, u meču punom preokreta, savladala domaći Kipar, direktnog rivala za treće mesto u grupi. Belgija očekivano ubedljiva, Vels rutinski sa Andorom.

BETA/AP Photo/Petros Karadjias

Slavi se večeras širom Bosne i Hercegovine, a čovek odluke u pobedi ''Zmajeva'' na Kipru, za plasman u baraž bio je rezervista Milan Đurić, koji je postigao pobedonosni gol u trijumfu rezultatom 3-2!

Dramatičan duel viđen je na Kipru, povela je Bosna i Hercegovina evrogolom Harisa Medunjanina u 13. minutu (možete da ga vidite OVDE), ali su Kiprani ubrzo uspeli da potpuno preokrenu rezultat, golovima Karalambidisa u 32. i Mitidisa u 41. minutu - 2:1!

Taj rezultat bi ostavio ''Zmajeve'' bez plasmana u baraž, ali se oni nisu predavali. Naprotiv, Medunjanin je u 44. minutu izjednačio na 2-2, a u nastavku se kao ključni potez selektora Baždarevića pokazalo uvođenje u igru Milana Đurića.

On je u 60. minutu zamenio Zukanovića, a samo sedam minuta kasnije je postigao golo odluke, za konačnih 2-3 i plasman Bosne i Hercegovina u baraž.

Sve golove sa Kipra možete da vidite OVDE.

Podsetimo, Đurić je bio jedan od junaka i u prethodnom trijumfu BiH nad selekcijom Velsa pre tri dana, kada je postigao vodeći gol u pobedi od 2-0.

Ostali večerašnji mečevi su bili u drugom planu, Belgija je golovima Mertensa, De Brujnea i Azara savladala Izrael sa 3-1, a počasni gol za goste postigao je Hemed u samom finišu.

Konačno, Vels je lako izašao na kraj sa Andorom - 2:0, golovima Remzija u 50. i Bejla u 89. minutu meča.

Belgija - Izrael 3-1
Vels - Andora 2-0
Kipar - Bosna i Hercegovina 2-3

Konačna tabela Grupe B: Belgija 23, Vels 21, BiH 17, Izrael 13,Kipar 12, Andora 0.