Grupa B - Belgija lider, Felaini junak

utorak 31.03.2015.
22:55

Odložena utakmica prvog kola kvalifikacija za EP 2016. u grupi "B" između selekcija Izraela i Belgije odigrana je u utorak a gostujuća reprezentacija slavila je na neugodnom gostovanju zahvaljujući pogotku Maruana Felainija.

Beta/AP Photo/Ariel Schalit

Reprezentacija Belgije preuzela je lidersku poziciju na tabeli kvalifikacione grupe "B" nakon trijumfa u Izraelu, u odloženoj utakmici prvog kola.

"Crveni Đavoli" su zahvaljujući pogotku Maruana Felainija slavili rezultatom 0:1 (0:1) pa su tako vezali drugu pobedu i preuzeli lidersku poziciju u grupi "B" od selekcije Velsa.

Gol pogledajte OVDE!

Pitanje pobednika rešeno je već u 9. minutu utakmice kada je lopta nakon karambola u petercu domaće selekcije pogodila u koleno Maruana Felainija koji je na taj način postigao treći gol na dve poslednje utakmice za reprezentaciju Belgije.

Ispostavilo se da je vezista Mančester Junajteda tim golom u 9. minutu doneo tri boda svojoj reprezentaciji iako je Izrael dobio šansu da u poslednjih 25 minuta pokuša da preokrene rezultat sa igračem više na terenu.

Kapiten Belgije Vensan Kompani olako je izgubio loptu pa je bio prinuđen da pravi prekršaj posle čega mu je sudija pokazao drugu javnu opomenu i put u svlačionicu.

Domaćinu ni brojčana prednost nije bila dovoljna da stigne bar do boda pa posle pet odigranih kola u grupi "B" imamo sledeće stanje:

1. Belgija 5 3 2 0 13:1 (+12) 11
2. Vels 5 3 2 0 7:2 (+5) 11
3. Izrael 5 3 0 2 9:6 (+3) 9
4. Kipar 5 2 0 3 9:10 (-1) 6
5. Bosna i Hercegovina 5 1 2 2 5:6 (-1) 5
6. Andora 5 0 0 5 2:20 0