22:38

Francuska i Švedska su na dobrom putu ka Rusiji, Holanđani će morati bolje, Belorusija se obrukala protiv Luksemburga.

twitter.com
twitter.com

Derbi susret večerašnjih utakmica u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo odigran je na "Amsterdam Areni", a u meču Holandije i Francuske slavili su gosti.

Bolju igru u prvih pola sata su "Trikolori" krunisali pogotkom. Strelac je bio Pol Pogba, više o njegovoj golčini OVDE.

U drugom poluvremenu zaigrali su domaći bolje, Blind je nove poteškoće zadobio po isteku jednog sata igre kada se povredio Vajnaldum, detaljnije o povredi igrača Livepula OVDE.

Uveo je selektor domaćih napadača Sportinga Dosta umesto veziste "Redsa" ali ni to nije urodilo plodom. Gosti su se odlično branili, nisu bili preterano zainteresovani u napadu te je rezultat ostao nepromenjen.

Francuska je na čelu tabele, sa istim brojem bodova kao i selekcija Švedske, koja je savlada Bugarsku kod kuće rezultatom 3:0. Mrežu Bugara je u 39. minut načeo Ola Toivonene, samo šest minuta nakon toga prednost domaćih udvostručio je Hiljemark.

U drugom delu igre sudbinu Bugarske u Skandinaviji zapečatio je štoper Benfike Lindelof.

U poslednjem meču ove grupe, sastali su se Belorusija i Luksemburg. Bivša sovjetska republika je bila domaćin, ali iako su bili favoriti nisu uspeli da dođu do trijumfa. Gosti iz Luksemburga si im i olakšali posao u 44. minut kada je Karslon "pocrveneo", ali ni to nije pomoglo selekciji Belorusije da trijumfuje.

Na kraju je bilo 1:1, Savitski je doneo prednost domaćima u 80. minutu, delovalo je da je sve gotovo, ali je istorijski bod Luksemburgu doneo Joakim pet minuta kasnije.