nedelja 16.11.2014.
23:21

Poput komšija iz Slovačke, i reprezentacija Češke u aktuelnim kvalifikacijama zna samo za pobede.

Beta/AP Photo/CTK, Roman Vondrous

Česi se takmiče u Grupi A, a u četvrtom kolu večeras su pred svojim navijačima u Pragu savladali Island rezultatom 2-1.

Gosti su bolje počeli, i već u devetom minutu golom Sigurdsona poveli sa 1-0. Vođstvo Islanđana je potrajalo sve do poslednjih trenutaka prvog poluvremena, kada je Kaderabek izjednačio na 1-1.

U nastavku, potpuni preokret, a do njega je došlo autogolom Haldorsona u 61. minutu - 2:1.

U istoj grupi, večeras je slavila i selekcija Turske, koja je savladala Kazahstan sa 3-1, i tako došla do prvog trijumfa u aktuelnim kvalifikacijama.

Burak Jilmaz je u 26. iz jedanaesterca, a onda i tri minuta kasnije posle loše intervencije golmana gostiju, doneo domaćima ubedljivu prednost.

Na treći gol se čekalo do 83. minuta, kada je Aziz zapečatio trijumf Turske, a počasni gol za goste postigao je Smakov u 87. minutu sa bele tačke.