"Grnčari" šokirali "Đavole", uzvratili im Matić, Pogba i Rašford!

subota 09.09.2017.
19:35

Nakon 45 minuta igre na "Britanija" stadionu, videli smo po jedan gol na obe strane.

Beta/AP Photo/Dave Thompson

Stouk Siti je ugostio favorizovani Mančester Junajted, a nakon 43 minuta igre činilo se da će domaćin sa golom viška na odmor.

Bivši igrač Junajteda Daren Flečer je uočio usamljenog Dijufa na desnoj strani, Senegalac, koji je takođe svojevremeno nosio dres tima sa "Old Traforda", izbegava ofsajd zamku, odmah šalje loptu pred gol Davida De Hee, gde se odlično snašao usamljeni Čupo Moting, koji vara španskog čuvara mreže za prednost domaće ekipe od 1:0.

Moting je tako postigao svoj prvi gol u dresu "Grnčara", a to je ujedno bio i prvi gol koji je ekipa Žozea Murinja primila ove sezone.

Čitavu situaciju iz 43. minut pogledajte u nastavku.

Ipak, kada se činilo da će domaćin na odmor otići sa golom prednosti, Junajted je dobio korner.

Igrao se 45. minut, Mihtarijan je izveo korner sa leve strane, Matić je odlično skočio na prvoj stativi, glavom poslao loptu u srce kaznenog prostora rivala, tamo se na pravom mestu našao Pogba, koji je glavom pogodio Rašforda, od koga se lopta odbija u mrežu nemoćnog Batlanda.