subota 16.09.2017.
22:40

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su na otvaranju novog stadiona u okviru četvrtog kola Primere.

EPA-EFE/Javier Lopez

Izabranici Dijega Simeonea slavili su na "Vanda Metropolitano" stadionu u Madridu rezultatom 1:0 (0:0).

Ovaj susret ostaće upamćen kao prvi meč na novom stadionu Atletika, a novi početak obeležen je na pravi način, pobedom.

U prvom poluvremenu gledali smo nadmudrivanje ekipa, a Malaga je preko Borhe Bastona prva imala priliku da postigne gol.

Bivši napadač Svonsija je bio u izglednoj poziciji nakon kontre gostiju, ali je Jan Oblak odlično skratio ugao i odbrani šut španskog napadača.

U nastavku, nakon pet minuta igre, Koke je uputio dobar udarac iz udaljenosti, ali je Roberto Himenez uspeo da ga ukroti i sačuva svoju mrežu.

Po isteku sata igre, Korea odlično prolazi po desnom boku, ubacuje loptu u kazneni prostor rivala, a na pravom mestu se nalazi Antoan Grizman, koji je tako postao prvi strelac na stadionu "Vanda Metropolitano".

Imao je priliku Rolan u 90. minutu da šokira domaće navijače, ali je Oblak uspeo da zakači loptu i pošalje je u korner.

"Jorgandžije" su skočile na treće mesto na tabeli sa osam bodova, dok je Malaga zakucana za dno, bez ijednog osvojenog boda.