Grčka - Partizanov rival sve bolji

nedelja 26.10.2014.
16:27

Protivnik Partizana u Ligi Evrope, ekipa Asterasa, ostvaruje sve bolje rezultate u nacionalnom šampionatu.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

U Grčkoj je ovog vikenda aktuelno sedmo kolo nacionalnog šampionata, a Asteras je danas ostvario treći trijumf u prethodne četiri utakmice.

Ekipa koja je nedavno nanela prvi poraz Partizanu ove sezone u Ligi Evrope, danas je kao gost savladala OFI na Kritu sa 3:2, pa sada zauzima peto mesto na tabeli sa 13 bodova.

Asteras je poveo posle deset minuta igre, golom Uzera iz jedanaesterca, a minimalno vođstvo je održavao sve do 53. minuta, kada su domaći izjednačili golom Milhazesa.

Radost ekipe OFI-ja nije dugo trajala, pošto su Maca u 58. i Cokanis četiri minuta kasnije doneli velikih 3-1 gostima, da bi u finišu meča poraz domaćih ublažio nekadašnji vezista Vojvodine, Giorgi Merebašvili - 2:3.