'Građanima' samo bod, Guzan začarao mrežu

Autor: Boban Filipović
nedelja 08.11.2015.
16:28

Lider na tabeli Premijer lige remizirao kod fenjeraša u gostima u prvoj utakmici nedeljnog programa 12. kola.

BETA/AP Photo/Jon Super

Mančester Siti je danas bio bolji rival na 'Vila Parku' u svim sagmentima igre, ali Bred Guzan se isprečio kao nepremostiva prepreka.

Golman 'Vilijana' je u nekoliko situacija maestralnim intervencijama dovodio do ludila gostujuće fudalere i najzaslužniji je što se meč završio najnepopulenijim rezultatom 0:0.

Američkog čuvara mreže je na prvo veće iskušenje stavio Aleksandar Kolarov nakon 15-ak minuta igre, sprski reprezentativac je potom početkom drugog poluvremena probao i iz slobodnjaka, ali Guzan ponovo dobro interveniše.

Potom je golman Vile "uhapsio" i pokušaj Strerlinga, a sredinom drugog dela igre domaćini su imali sreće kada je šut De Brujna otišao tik pored gola.

U nadoknadi je Fernando pokušao glavom, lopta ide preko gola, Bred Guzan je dobio žuti karton zbog odugovlačenja, ali se ta žrtva isplatila. Aston Vila se odbranila i osvojila bod nakon šest vezanih poraza, prvi u eri menadžera Žardea, ali ipak ostala 'fenjeraš'.

Mančester siti je ostao lider, ali u slučaju pobede derbiju severnog Londona protiv totenhema na 'Emirettsu' (17h), Arsenal će preuzeti čelo tabele.

Razloge kiksa 'Građana' treba potražiti i u činjenici da su veći deo utakmice igrali bez klasičnog napadača jer je Vilfrid Boni u 25. minutu morao van igre zbog povrede, a umesto njega je u igru ušao Hesus Navas koji je po vokaciji krilo. Manuel Pelegrini se kasno setio Iheanača, uveo ga je pet minuta pre kraja.