"Građani" preživeli i Hal

ponedeljak 26.12.2016.
20:07

Golovima Jaje Turea, Iheanača i autogolomDejvisa Mančester siti je stigao do novih bodova u Premijer ligi i to na gostovanju Halu.

Beta/Danny Lawson/PA via AP

Mančester siti drži korak sa vodećim ekipama Premijer lige pošto je danas uspeo da savlada ekipu Hala sa 3:0 u gostima.

Počelo je šutem Jaje Turea iz slobodnog udarca, a u prvom poluvremenu nije bilo previše prilika pošto su obe ekipe zatvorile sve prilaze golu.

U nastavku nešto drugačija situacija, Mančester siti je imao prvu priliku preko De Brujnea, a onda je u 72. minutu sudija Medli nakon uklizavanja Robertsona dosudio penal za goste.

Siguran izvođač bio je Jaja Ture, doneo je veliku prednost gostima. Inače, ovo je bio deseti penal koji je Jaja Ture šutnuo u Engleskoj, nije promašio niti jednom.

U nastavku, Mančester siti stiže do novog gola, pa je Hal sve više bio u kanalu.

Bila je to sjajna akcija gostiju, lopta je došla do Davida Silve koji sjajnim i preciznim dodavanjem pronalazi Iheanača, a Nigerijac nije imao većih problema da savlada golmana Maršala za 2:0.

Do kraja, čista rutina Mančester sitija, stigli su do nova tri boda sa kojima ostaju u trci za osvajanjem Premijer lige. Uspeli su da u poslednjoj sekundi stignu i do novog gola, Rahim Sterling je prošao, Kurtis Dejvis je ubacio loptu u svoju mrežu za 0:3.