"Građani" preokretom izbegli novi kiks

subota 09.04.2016.
20:22

Ekipa Mančester sitija i nakon ovog kola biće na četvrtom mestu nakon što je pobedila na svom terenu ekipu Vest Bromvič Albiona rezultatom 2:1.

Beta/AP Photo/Efrem Lukatsky

Ponovo je Mančester siti imao dosta problema na svom terenu, ali je nekako uspeo da stigne do nove pobede u prvenstvu i da nakon ovog kola zadrži četvrto mesto na tabeli.

Izabranici Manuela Pelegrinija su danas slavili protiv ekipe VBA sa 2:1 iako su gubili nakon samo 6 minuta igre golom Sesenjoa.

Bila je to dobra akcija Vest Bromviča, Meklin je asistirao Sesonjou, a tamnoputi vezista je uspeo da sjajnim udarcem savlada Džoa Harta i da donese veliko slavlje gostujućim navijačima.

Ipak, Mančester siti stiže do izjednačenja u 19. minutu. Upravo je Sesenjo startovao, sudija Džons je pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Serhio Aguero.

Do kraja poluvremena bez promene rezultata, a onda u drugom nešto bolji početak Mančester sitija je doveo i do gola u 66. minutu. Aguero je odradio veliki deo posla, dodao je do Nasrija koji nije imao težak posao, samo je skrenuo loptu u mrežu kroz noge protivničkom fudbaleru i tako je doneo pobedu svom timu.

Gosti su imali par prilika da dođu do izjednačenja, posebno preko Berahina, ali im nije uspelo da promene rezultat.

Na drugoj strani, Aguero i Nasri su imali još po jednu priliku, ali bez rezultata, ostalo je 2:1.