subota 23.04.2016.
15:42

Ubedljivom pobedom nad 'Grnčarima' pred svojim navijačima, Mančester Siti ponovo zauzeo treće mesto na tabeli. Sjajna partija Kelečija Ihenaća.

BETA/AP Photo/Tim Ireland

Stouk je razbijen na prvoj utakmici subotnjeg programa 35. kola Premijer lige odigranoj na 'Etihadu'. Mreža iskusnog Irca Šaja Givena zatresla se četiri puta, meč je završen rezultatom 4:0.

'Građani' su poveli u 35. minutu igre golom Fernanda. Brazilac je odlično trznuo glavom sa prve stative nakon kornera koji je izveo Hesus Navas.

Dva minuta pred odlazak na odmor Kun Aguero je duplirao prednost Sitija sa bele tačke i tako postigao 23. gol ove sezone u Premijer ligi. Penal je skrivio Rajan Šoukros, srušivši Kelečija.

U nastavku 'one man show' sa Kelečijem Ihenaćom u glavnoj ulozi. Nigerijac je u intervalu od 64. do 74. minuta postigao dva gola i poneo zvanje igrača utakmice. Odbrana gostiju je kod oba njegova pogotka ispadala 'kao iz voza'.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za 'Građane', veoma dobro je delovao uz levi bok.

Mančester Siti je ovom pobedom preskočio Arsenal i zauzeo treće mesto na tabeli koje vodi direktno u Ligu šampiona, ali 'Tobdžije' bi se, u slučaju da trjumfuju sutra u Sanderlendu, vratile na poziciju broj 3.

'Grnčarima' je ovo bio treći poraz u nizu, sva tri su bila ubedljiva ,a svakom su primili po četiri gola. Ipak, oni su odavno prebrinuli brige oko opstanka, za izlazak na evroscenu nemaju šanse, pa se 'baškare' na sredini tabele, gde će i završiti sezonu.