''Građani'' ponovo na vrhu

• 12. februar 2012.

• 18:59

Fudbaleri Mančester Sitija slavili su večeras na Vila Parku protiv domaće Aston Vile i ponovo preuzeli lidersku poziciju na tabeli Premijer lige.

Ekipa Roberta Manćinija bila je bolji rival u večerašnjem meču, a do bodova je stigla pobedom minimalnim rezultatom 1:0, a čovek odluke bio je Leskot.

Mogli su ''građani'' i ranije da zatresu mrežu, počelo je šansom za Aguera u 3. minutu, kada je Given odbranio, a Adam Džonson je u 27. minutu udarcem sa dvadesetak metara pogodio stativu gola domaćih.

I u nastavku je Mančester Siti imao inicijativu, a krunisao ju je pomenuti Leskot posle kornera u 63. minutu. Lopta je bila upućena na drugu stativu, Beri je glavom vratio ka Leskotu, a ovaj prosledio u mrežu - 0:1.

Ipak, domaći su u samom finišu mogli do izjednačenja, ali se golman Hart istakao odličnom intervencijom.

Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta u ekipi ''građana'', dok je Stefan Savić bio na klupi za rezerve.

Mančester Siti ponovo vodi na tabeli sa 60 bodova posle 25 odigranih kola, a gradski rival Mančester Junajted ima dva boda manje na drugom mestu.

Aston Villa 0 - 1 Manchester C. by Anatolly7

Najnovije i najzanimljivije vesti iz sveta sporta pratite na našoj Facebook stranici - Sportske.net , kao i na Twitter profilu @Sportske.