utorak 22.08.2017.
22:37

Očekujemo samo još pet učesnika u grupnoj fazi Lige šampiona.

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Iako se tako baš i nije očekivalo, Napoli je imao najlakši posao kada se radi o plasmanu u Ligu šampiona.

Ekipa iz Napulja je i danas savladala Nicu, prvi gol na meču postigao je Kaljehon u drugom poluvremenu, na samom startu ovog dela igre.

Izgubili su domaći loptu na svojoj polovini, Insinje je dodao do Hamšika, ovaj sjajno pronalazi Kaljehona kome nije bilo teško da postigne gol za 0:1, odnosno ukupnih 0:3.

Već tada su u Nici bili svesni, morali su da postignu 4 gola kako bi prošli u narednu fazu, što se, naravno, nije desilo, pa je Napoli novi učesnik Lige šampiona.

Za kraj su pogodili još jednom, strelac je bio Insinje.

Veliko slavlje viđeno je u Mariboru.

Ekipa iz Slovenije će igrati Ligu šampiona pošto je u veoma neizvesnoj utakmici savladala Hapoel Ber Ševu sa 1:0. Podsećamo vas, u prvom meču je bilo 1:2 za Ber Ševu, pa je zbog gola u gostima Maribor prošao dalje.

Jedini gol na utakmici postigao je Viler i to na sjajan način, levicom pod prečku u 15. minutu.

U duelu Rijeke i Olimpijakosa viđen je jedan veoma čvrst duel, a domaći na Rujevici nisu imali snage da se suprostave grčkom timu. Šampioni Grčke su nakon prvog meča imali 2:1, a u drugom su poveli golom Marka Marina, iz jedine prave šanse koju su imali u prvom delu igre.

Marin je bio čovek koji je pravio najviše problema ekipi iz Hrvatske, a na drugoj strani domaći su propustili par prilika, ali niti jedna nije bila toliko ozbiljna da bi se ugrozio golman Kapino.

U drugom poluvremenu slična priča, Olimpijakos je pretio iz kontri, bili su čak i opasniji, ali promene rezultata nije bilo. Mogao je Matei da donese izjednačenje za Rijeku, ali je bio poprilično loš u situaciji 1 na 1.

Vuković je odigrao čitav meč za Olimpijakos.

Na kraju, Sevilja je uspela da se plasira u Ligu šampiona pošto je danas remizirala sa Basahšehirom iz Turske - 2:2.

Elia je nakon odlične akcije Kaisare i Adebajora doveo goste u prednost, da bi Eskudero izjednačio u 52. minutu. Za kraj, Ben Jeder u 75. minutu dovodi Sevilju do 2:1, a konačan rezultat postavlja Višća. U prvom meču je Sevilja slavila sa 2:1, pa ide dalje.

Rijeka - Olimpijakos 0:1, prvi meč 1:2
Nica - Napoli 0:2, prvi meč 0:2
Sevilja - Basahšehir 2:2, prvi meč 2:1
Maribor - Hapoel Ber Ševa 1:0, prvi meč 1:2

Real Madrid, Bajern, Čelsi, Juventus, Benfika, Monako, Spartak Moskva, Šahtjor, Barselona, Atletiko, PSŽ, Borusija Dortmund, Mančester siti, Porto, Mančester junajted, Totehem, Bazel, Anderleht, Roma, Bešiktaš, Fejenord, Lajpcig i Seltik su prethodno obezbedili učešće u LŠ.