Golmani dominirali na Klopovom debiju!

subota 17.10.2015.
15:36

Ekipe Totenhema i Liverpula odigrale su meč bez golova u okviru devetog kola Premijer lige na debiju Jirgena Klopa.

BETA/AP Photo/Rui Vieira

Četvrti uzastopni meč Liverpula na kom nije poražen u Premijer ligi, a sa druge strane Totenhem je vezao i 8. meč bez poraza. Obe ekipe su mogle do pobede na ovom debiju Jirgena Klopa na klupi Liverpula, ali je na kraju rezultat bio onaj najnepopularniji - 0:0.

Liverpul je bila bolja ekipa na samom startu meča, sve do nekog 20. minuta kada su se stvari malo promenile. Igrali su izabranici Jirgena Klopa visok presing u tom delu meča, mogli su dva puta da dođu do gola.

Divok Oriđi je prvi propustio priliku, pogodio je prečku sa par metara od gola, lopta se odbijala u petercu da bi nekako igrači Totenhema uspeli da je izbace i da otklone opasnost.

Lalana je imao još jedan šut u 14. minutu, a onda na scenu stupaju igrači Totenhema, ali i Simon Minjole.

Imao je golman Liverpula dve sjajne odbrane do kraja prvog poluvremena, odbranio je dobre prilike koje su propustili Njie i Hari Kejn, Totenhem je bio dosta bliži golu u ovom delu meča.

Liverpul je zaigrao bolje od poluvremena, Leiva je imao jednu šansu, odlično je šutirao, ali je Ugo Loris bio ponovo odličan pokazavši da se možda radi i o najboljem golmanu Premijer lige u ovom trenutku.

Do kraja meča je odbranio i šut Oriđija, a na drugoj strani nova šansa za Totenhem i to u 84. minutu.

Kristijan Eriksen je pokazao klasu, prošao je kroz sredinu, uputio loptu ka Hariju Kejnu, ovaj je opalio sa 16 metara od gola, a Simon Minjole je ponovo sjajno reagovao.

Emre Čan je propustio solidnu priliku pred sam istek regularnog toka meča, ali je i ova poslednja prilika na meču ostala upropašćena, pa je rezultat ostao 0:0 do samog kraja.

35 Komentara

LfcKutinjoo
Sunday, 18.10.2015
00:53

Redsi treba da budu zadovoljni, bez Starizda,Benteka i Ingsa u napada i Firmina i Hendersona na sredini dobro je da su i bod izvukli. Danasnji mec je dokazao da Origi iako je talentovan nije za Premijer Ligu

Emre Can
13:32

dobro st to zakljucili nakon prvog njegovog meca u PL .. klop je rekao da racuna na njega i da je dobar igrac..

MANUTD
19:55

Ocigledno da nije dovoljno dobar cim nije uspeo da se izbori za vise minuta.

JordonIbe33
Saturday, 17.10.2015
18:51

Zasto niko ne spominje kapitena Milnera, koji iz utakmice u utakmicu ljudi ga bacaju u ludake, samo ga gledajte i sledecu.

18:26

Podela bodova realna.Klop jedva sastavio tim od svih silnih povreda ali su momci koji su bili na terenu pokazali veliku srcanost tokom skoro svih 90 min,svidja mi se i presing kojim smo oduzeli nekoliko lopti u nezgodnoj zoni po Totenhem,ali odbrana i dalje pokazuje neke momente propusta,ali dobro ne moze se ocekivati preporod odbrane za nedelju dana naravno.U sledecih 3,4 kola neke veoma teske i neke veoma nezgodne utakmice nadam se da ce nastaviti sa ovom ostrinom i zeljom i rezultati ce doci.

Poznavalac
16:58

Dobar rezultat protiv neugodnih sparsa,ocekujemo pobedu sl.kolo.

Делија_момак
16:46

Као прво, добро је што је човек уопште успео да састави стартних 11 с обзиром на то да је пола тима у ауту. Ево, Стариџ опет по старом. Но, оно што ми се свидело је то да су играчи Ливерпула буквално кидисали ка голу противника док су имали снаге. Ово до краја сезобе да се изгура а на лето тотални ремонт. Да се крене из почетка.

(anti)talentovan lik
17:55

Stoper na zimu i top 4 je tu po meni, a Staridz valjda, na svu srecu, samo nije bio 100 % fit pa Klop nije htio da ga rizikuje..

Frenk
16:34

Mignolet branio odlicno, Klajn i Moreno su bili isto odlicni, kreirali akcije i to, Sakho je jak u duelu, ima finih intervencija, duge noge mu malo odmazu ali sve u svemu, ok igra. Škrtel je kasnio, mlitavo na Kane-a išao, užas, Lejla (Leiva) spor, samo zna u defanzivi, ofanziva 0, Ćan,Kutinjo i Milner nisu bili loši, trčali su, borili se. Lallana živi užaš. Origi se lijepo gradi, ali nema podrške igrača.nNajrealniji ishod je trebao biti 1-0 do 2-0 za Tott'ham.

17:54

Remi najrealniji rezultat, Liverpul se odlicno branio sa 8 povrijedjenih igraca plus je imao precku i jos nekoliko dobrih sansi...

Frenk
19:39

Tottenham je 30min 1.poluvremena imao inicijativu, Mignolet nas je spasao, ne govorim ja sad da je Tott'ham bio bolji, 50-50 su igrali, ali Tottenham je imao šanse da pobijedi 2-0 ili 2-1 da je ja msm Origi gol dao. :)

Guardian Anubis
16:08

Uzimajući u obzir trenutne okolnosti, ja sam zadovoljan..Pevci u dobroj formi, mi desetkovani sa novim trenerom na gostovanju..Za Origija danas nije bilo pravih lopti. Kutinjo je praktično bio jedini kreativac i bio je jako slab danas..Škrtel je imao dosta problema sa pozicioniranjem ali to je nešto na šta smo već navikli..Trebaće vremena za Klopa, instant uspeh ne postoji..

15:58

Dobro je bilo za pocetak.. Visok i konstantni presing, tacno se videlo da smo imali 4-5 situacija gde smo osvojili loptu presingom i imali sansu za gol preko kontre, ali ocigledno je da nismo jos uvezbani za to.. :) u svakom slucaju zadovoljavajuc rezultat.. :) YNWA

zeks
15:58

Najrealniji rezultat.Minjole izdominirao,skinuo 3odlicne sanse.

15:57

DA budemo realno, sasvim realan ishod. I svi zadovoljni koliko sma video, jer je bilo i pravedno. Vidi se pomak u igri Liveproola ali jos ima rupa pred kraj prvog poluvremena je bilo zaista gusto, ali igraci su motivisani i vidi se da to moze liciti na nesto. Naravno instant rezultati se ne ocekuju.

15:56

Dzo Alen spasio dan u poslednjih 10-ak minuta...

Sergio Kun Aguero
15:55

Liverpul ocajan,fali im mnogo toga,vezni red i napad katastrofa,kreativnost NULA.Lukas Leiva i Emre Can znaju samo nazad loptu da vrate,Lalana preslab,Oridji bolje da nije ni igrao,Skrtel kiksirao,Sakho jak ali i on tehnicki slab mnogo.A sad oni sto valjaju prvo Klajn borac i igrac koji ne gresi,Moreno fantasticnu tehniku ima bolje bi kreirao napade od Leive,Cana i Lalane,Kutinjo majstor ali nije mu bio dan,Milner odlican u defanzivi i na kraju Minjole koji ih je povadio. Znaci od 11 igraca 6 nisu za prvu postavu.Fale brzi igraci poput Staridza i Firmina koji bi iskoristili lopte koje salje Kutinjo.Klop moze da povadi Liverpul ali mu treba jedan tehnicki potkovan stoper,i dva kreatora na sredini.

16:02

6 nisu za prvu postavu, a 8 povrijedjeno...

Leo Leo
16:06

Slazem se sa komentarom. Emre Can je defanzivac i ne treba ocekivati od njega kreativnost, ali svoj posao obavlja odlicno. Slazem se za Klajna i Morena i naravno Lalanu, koji ama bas nicemu ne sluzi :)

Zvezda_aa_YNWA
15:51

Dok nam je Lallane, imamo igraca manje na terenu. Ne mogu da vjerujem da je to onaj kapiten Sotona,koji je sa takom lakocom dijelio lopte napadacima.

Kralj Stiven
15:48

Traziti novog stopera u januaru od Skrtela vise nema sta da se izvuce,totalno me razocarao jos jednom ove sezone.Najrealniji rezultat mozda videla se zelja prvih 15-20 minuta,jedva cekam da se vrate povredjeni igraci pa da vidimo od cega smo napravljeni.

Emre Can
17:35

Hovedesa trebamo dovesti 13 mil mu je klauzula a nudio nam se onom izjavom

11:46

Daj Boze da dodje jedan od najboljih stopera u Bundesligi,a niko ne prica o njemu jer igra u Salkeu.

Srba Stamenkovic
21:35
Liverpool_Zvezda
15:45

Sasvim solidna igra, ima pomaka. Čovek je tek nedelju dana trener, ne mogu od jednom igrači blistati.

ManchesterUnited
15:41

Niko nije zasluzio pobedu al su mozda mogli da daju neki gol, bilo je sansi. Minjole najbolji u Liverpulu.