nedelja 08.03.2015.
16:54

Sjajan meč u Udinama, Parma zaigrala, Roma ponovo nerešeno!

Beta/AP Photo/Felice Calabro'

Roma je na osam bodova zaostatka u odnosu na Juventus, ali ima i utakmicu više, titula je sve dalje od ekipe Rudija Garsije.

Danas su na gostovanju Kjevu odigrali samo 0:0 i pokazali još jednom da se ne nalaze u najboljoj formi u ovom trenutku, bio je ovo četvrti vezani nerešen rezultat.

U prvom poluvremenu Žervinjo je imao najbolju priliku, prošetao se odbranom Kjeva u svom stilu, ali nije uspeo da savlada golmana domaćih Bizarija.

Utakmica je bila dosta ujednačena bez preterano dobrih prilika, a najbolju za Kjevo propustio je Valter Birsa, slovenački internacionalac.

On je šutirao iz šesnaesterca u 60. minutu, ali za malo pokraj gola golmana Morgana De Santisa.

Adem Ljajić je zamenio Frančeska Totija u 60. minutu, dok je Ivan Radovanović odigrao ceo meč za Kjevo.

Inače, na ovom meču videli smo i jedan horor detalj, Naingolan je polomio nogu Matijelu.

Zaigrala je i Parma nakon pauze od nekoliko nedelja.

Ipak, ni oni nisu uspeli da slave, ali su uspeli da osvoje bod u meču sa Atalantom gde su ekipe bile potpuno izjednačene u svim statističkim parametrima, ali je domaćin imao zrelije šanse.

Masimo Koda je tragičar Parme, propustio je nekoliko dobrih prilika da donese tri boda svojoj ekipi.

Golom Nianga Đenova je vodila protiv Empolija sve do 60. minuta, a onda je Barba iskoristio pometnju nakon izvedenog kornera i postigao gol za izjednačenje.

Ubedljivo najzanimljiviji meč odigrali su Udineze i Torino.

Gosti su golom Kvaljarela vodili od 15 minuta, napadač je zakucao loptu u mrežu glavom, da bi Di Natale uspeo da izjednači samo dva minuta kasnije.

Ipak, usledila je dobra igra domaćih, Molinaro autogolom i Vag na asistenciju Di Natalea su uspeli da donesu prednost koja je bila nedostižna do samog kraja. Sve što su gosti uspeli da urade jeste da smanje na 3:2 sjajnim golom Benasija.