Goleada u ruskom derbiju, Zenit bolji od Spartaka

Autor: Boban Filipović
nedelja 02.10.2016.
17:44

Čak šest golova palo je u duelu prvoplasirane i trećeplasirane ekipe na stadionu 'Petrovski' u Sankt Petersburgu.

BETA/AP Photo/Dmitry Lovetsky

Derbi 9. kola ruske Premijer lige između Zenita i moskovskog Spartaka završen je rezultatom 4:2.

U prvom poluvremenu viđena su četiri gola, po dva na obe strane. Zenit je dva puta poveo, najpre preko Krišita, koji je bio precizan sa 'bele tačke' a potom i preko robusnog Dzube, ali su se gosti iz prestonice vraćalu u egal golovima Boketija i Ze Luisa.

Ipak, drugo poluvreme protiče u znaku Zenita, koji na isteku sata igre preko Vitsela ponovo stiče prednost, a pobedu overava Đulijano sa 'kreča' tri minuta pre kraja utakmice.

Zenit i Spartak dele lidersku poziciju, ali bi lider nakon 9. kola mogao da bude moskovski CSKA. Uslov je da 'Armejci' slave u Rostovu, što neće biti ni malo lako.