Goleada na Kupu konfederacija, Nemci startovali pobedom

ponedeljak 19.06.2017.
18:53

Današnjom utakmicom između Nemačke i Australije, kompletirano je prvo kolo na Kupu konfederacija u Rusiji.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

Bila je to druga utakmica u okviru Grupe B, u kojoj je juče Čile savladao Kamerun sa 2:0, a danas je reprezentacija Nemačke savladala Australiju rezultatom 3:2.

Na prvi gol se čekalo samo pet minuta, a onda je Brant asistirao Larsu Štindlu koji pogađa mrežu golmana Rajana, za vođstvo ''Pancera'' od 1:0.

''Kenguri'' su izjednačili u finišu prvog poluvremena, u 41. minutu golom Rogića posle loše reakcije golmana Lenoa, ali samo tri minuta kasnije Nemačka je iznudila jedanaesterac koji je u gol pretvorio Draksler, za novo vođstvo selekcikje Joakima Leva.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Leon Gorecka je povisio na 3:1, a poraz selekcije Australije ublažio je Jurić osam minuta kasnije, posle još jednog kiksa nemačkog golmana.

U drugom kolu ove grupe, 22. juna, Nemačka se sastaje sa Čileom, a Australija sa selekcijom Kameruna.