Goleada na Friuliju, Udineze savladao Parmu

Autor: Janko Glavonjić
ponedeljak 29.09.2014.
20:57

Fudbaleri Udinezea zabeležili su još jednu pobedu u Seriji A, na Friuliju je pala i Parma, rezultat je bio 4:2 (2:2).

Beta/AP Photo/Paolo Giovannini

Mauri je doveo goste u vođstvo, posle sjajne saradnje sa Kasanom u 22. minutu. Ipak, Di Natale, legenda Udinezea, postarao se da radost gostiju kratko traje.

Kapiten domaćih je moćnim udarcem u 28. minutu poslao loptu u donji levi ugao gola i poravnao rezultat.

U 45. minutu ponovo Di Natale i prednost za Udineze, gotovo preslikan šut u isto mesto i golman Parme je ponovo savladan.

Ipak, u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Kasano je doneo izjednačenje sa bele tačke, posle jako loše reakcije Vidmera.

Međutim, fudbaler Udinezea se ispravio u 58. minutu kada je asistirao Ortou koji je makazicama savladao protivničkog golmana.

Parma je od 77. minuta igrala sa igračem manje jer je Kalvareze dobio drugi žuti karton, a pobedu je u 84. minutu overio Tero, posle sjajnog solo prodora.