Gold Kup - Overene jos dve vize za nokaut fazu

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 13.07.2015.
17:15

Nakon SAD-a i Jamajke, plasman u 1/4 finale prvenstva Severne i Srednje Amerike kolo pre kraja grupne faze obezbedili su Tinidad i Tobago i Meksiko.

BETA/AP Photo/Rick Scuteri

Fudbalska reprezentacija Trinidada i Tobaga ima maksimalnih šest bodova nakon drugog kola grupe C, učešće u četvrfinalu je obezbeđeno, a ukoliko ova ostvrska zemlja ostane neporažena protiv Meksika u trećem kolu završiće kao prva u grupi.

Trinidad i Tobago je sinoć savladao Kubu rezultatom 2:0, oba gola postigao je Šeldon Bateau u prvom poluvremenu.

Meksiko je nakon demonstracije sile protiv Kube u prvom kolu rano jutros razčarao protiv Gvatemale.

Meč je završen bez golova, Gvatemala se herojski branila i odbranila, iako je poslednjih 15-ak minuta imala čoveka manje na terenu.

Tabela uoči polednjeg kola grupe C: Trinidad i Tobago 6, Meksiko 4, Gvatemala 1, Kuba 0.

Kao što rekosmo Trinidad i Tobago i Meksiko će se boriti za prvo mesto u grupi, a Kuba i Gvatemala u direktnom duelu pokušati da pobedom dođu do treće pozicije i da se nadaju da će to biti dovoljno za 1/4 finale.