Gol kojim je Amjen ispisao istoriju

petak 19.05.2017.
23:58

Fudbaleri Amjena će naredne sezone igrati u elitnom francuskom šampionatu, do drugog mesta na tabeli su došli golom u šestom minutu sudijske nadoknade.

screenshot - twitter.com/AmiensSC

Amjen će u elitni rang po prvi put u istoriji kluba. Do drugog mesta u Ligi 2 su došli u svojoj prvoj sezoni u drugom rangu, kako su minule sezone bili treći u trećoj francuskoj ligi.

Do promocije su došli u šestom minutu sudijske nadoknade, kako je rezultat na utakmici u Remsu u tom trenutku bio 1:1.

Da je tako ostali završili bi na šestom mestu na tabeli, međutim Burgard se dobro snašao u gužvi u kaznenom prostoru domaćina i efektnim udarcem doneo pobedu Amjenu, tri boda i plasaman u Ligu 1.