nedelja 24.09.2017.
18:52

Druga pobeda Brajtona.

EPA/LINDSEY PARNABY

Fudbaleri Brajtona pobedili su ekipu Njukasla rezultatom 1:0 (0:0) u šestom kolu Premijer lige.

Heroj u drugoj pobedi "galebova" bio je Hemed u 51. minutu, koji je naneo Njukaslu prvi poraz posle tri uzastopne pobede.

Brajton je bio bolji rival od početka meča, domaći su bili konkretniji u napadu, dok je Njukasl u prvom delu igre samo jednom ozbiljnije pripretio kada je Hoselu šutirao za malo pored gola.

Dobru i ofanzivnu igru domaći su krunisali u 51. minutu posle sjajne i uigrane kombinacije iz slobodnog udarca, Stivens je ostao sam na drugoj stativi i glavom vratio do Hemeda koji je polumakazicama zakucao pod prečku za 1:0.

Njukasl je bio primoran da krene u ofanzivu, Rafael Benitez je uveo Šelvija i Gejla umesto Hejdena i Hoselua, ali nije bio mnogo opasniji sa njima.

Veliku priliku propustio je Atsu u 80. minutu, posle centaršuta sa desnog boka, loše je zahvatio loptu, iako je bio sam na drugoj stativi.

U finišu meča viđena je prava opsada gola Brajtona, ali su se domaći sjajno branili, Šelvijev pokušaj je izblokiran, a golman Rajan je zaustavio pokušaj Gejla.

Brajton sada ima sedam bodova, dva manje od Njukasla koji je na osmoj poziciji na tabeli.

U narednom kolu, ove ekipe imaju težak zadatak, Brajton gostuje Arsenalu, a Njukasl dočekuje Liverpul.