Gaitan probušio golmana Brajtona

Autor: Boban Filipović
nedelja 06.08.2017.
19:07

Atletiko savladao 'Galebove' na pripremama za predstojeću sezonu, meč obeležio vodeći gol 'Jorgandžija' koji je postigao Niko Gaitan.

EPA/JUANJO MARTIN

Četa Dijega Simeonea je u prijateljskom odmeravanju snaga bila bolja od Brajtona.

Rezultat utakmice bio je 3:2, junak trijumfa 'Kolćonjerosa' je Lukas Ernandez, koji je golom u 89. minutu rešio pitanje pobednika.

Atletiko je poveo u 42. minutu, Niko Gaitan je bio strelac veoma čudnog gola, koji ide na dušu golmanu 'Galebova' Rajanu. Australijanac je bukvalno probušen, iako je udarac bio lako ukrotiv.

Brajton je izjednačio posle sata igre golom Grosa iz slobodnjaka, nedugo potom Fernando Tores vraća prednost 'Jorgandžijama' nakon centaršuta Huanfrana sa desnog boka, a novo poravnanje donosi Sidvel petnaestak minuta pre kraja.

Ipak, kako već rekosmo, u poslednjim ternucima igre Atletiko dolazi do pobede zahhvaljujući Lukasu, koji kupio 'otpadak' posle promašaja Grizmana i pogađa mrežu Brajtona.