Gaćinović sa Ajntrahtom u finalu Kupa Nemačke!

utorak 25.04.2017.
23:38

Naš reprezentativac imaće priliku da tekuću sezonu u Nemačkoj završi osvajanjem trofeja u Kupu!

EPA/ARMANDO BABANI

Prvi finalista Kupa Nemačke je ekipa Ajntrahta iz Frankfurta, koja je večeras kao gost, tek posle penal serije uspela da savlada Menhengladbah sa 7:6 (posle 90, pa onda i 120 minuta igre rezultat je bio 1:1).

Ajntraht je poveo već u 15. minutu meča golom Tavate, a izjednačio je Hofman u poslednjim trenucima prvog poluvremena - 1:1.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do kraja produžetaka, pa je odluka pala u penal seriji.

Naš Mijat Gaćinović je odigrao svih 120 minuta, a onda je u trećoj seriji precizno izveo jedanaesterac, baš kao i svi ostali u prvih šest serija.

U sedmoj su usledili promašaji na obe strane, zatim je i Sou bio neprecizan u ekipu Menhengladbaha, a tačku je tavio Hrgota, svojim pogotkom sa bele tačke, za konačnih 7:6.

Ko će biti rival Ajntrahtu u borbi za trofej znaćemo posle drugog polufinala u kojem se sutra sastaju Bajern i Dortmund.