Francuzi su ozbiljni, "Lale" nemoćne na svom terenu

petak 25.03.2016.
22:49

Domaćin na narednom Evropskom prvenstvu danas je gostovao reprezentaciji Holandije na Amsterdam areni, slavili su sa 2:3.

Beta/Peter Dejong

Reprezentacija Francuske je po mišljenju mnogih glavni favorit za osvajanje Evropskog prvenstva koje se igra u njihovoj zemlji ovog leta.

Oni su to dokazali danas već u prvom poluvremenu pošto su protiv Holanđana na gostujućem terenu već nakon 13 odigranih minuta vodili sa 2:0 golovima Grizmana i Olivijea Žirua.

Grizman je sjajno izveo slobodan udarac, pogodio bliži ugao golmana Silesena i doveo Francuze u prednost u 6. minutu.

Samo 7 minuta kasnije, novi gol, Žiru je bio veoma priseban u šesnaestercu, dobro je gađao suprotan ugao, pogodio je za 2:0.

Francuzi su izgledali baš dobro u tim trenucima, bili su dominantni tokom celog poluvremena, a onda nešto drugačija slika u drugom poluvremenu.

Prvo je De Jong postigao gol u 47. minutu, da bi Afelaj uspeo da izjednači rezultat u 86. minutu meča. Ipak, Matuidi donosi pobedu Francuzima samo dva minuta kasnije.

Da pomenemo da je u 14. minutu prekinuta utakmica kako bi se odala počast nedavno preminulom Johanu Krojfu, jednom od najboljih fudbalera svih vremena i bivšeg fudbalera reprezentacije Holandije.