nedelja 03.05.2015.
22:56

''Sveci'' nastavili seriju pobeda. Povratak Ibrahimovića obeležio trijumf u Nantu.

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

Ekipa Lorana Blana ne posustaje u borbi za šampionsku titulu sa Lionom. Večeras je, u meču 35. kola, Pari Sen Žermen kao gost savladao ekipu Nanta sa 2-0 i tako ponovo stekao tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Lion.

Samo pola sata bilo je dovoljno Parižanima da steknu odlučujuću prednost. Kavani je već u trećem minutu doveo PSŽ u vođstvo, preciznim udarcem sa desetak metara, iskosa sa desne strane.

Na drugi gol čekalo se do 31. minuta, kada je Zlatan Ibrahimović majstorskom asistencijom proigrao Matuidija, koji je zatim rutinski realizovao tu akciju - 0:2.

Tu situaciju ste mogli da pogledate OVDE.

Podsetimo, Ibrahimoviću je ovo bio prvi meč posle izdržane suspenzije od četiri utakmice pauze.

Što se tiče ekipe Nanta, jedino je Bedoja u 42. minutu opasno pripretio, a do kraja su ''Sveci'' rutinski sačuvali dva gola prednosti.

Tri kola pre kraja sezone, stanje na vrhu tabele izgleda ovako: PSŽ 74, Lion 71, Monako 65, Marsej i Sent Etjen po 60...

U prilogu je prvi gol koji je postigao Kavani.