Francuska - PSŽ moćan i bez Ibre!

subota 18.04.2015.
18:56

Nova pobeda Pari Sen Žermana u Ligi 1, novi veliki korak ka odbrani šampionskog trona.

Beta/AP Photo/Michel Euler

U prvoj današnjoj utakmici 32. kola francuske Lige 1, Pari Sen Žermen je kao gost savladao ekipu Nice rezultatom 3-1.

''Sveci'' su i bez suspendovanog Zlatana Ibrahimovića danas bili ubojiti u napadu, a njihov trijumf u Nici najavio je Pastore, vodećim golom u 40. minutu, na asistenciju Lukasa.

Samo pet minuta je potrajalo to vođstvo gostiju, pošto je na kraju prvog poluvremena Bodmer savladao Sirigua, za izjednačenje na 1-1.

Period koji je odlučio meč odigran je od 63. do 70. minuta. Prvo je Pastore svojim drugim golom vratio vođstvo ''Svecima'', da bi šest minuta kasnije Parižani iznudili i jedanaesterac, koji je u gol pretvodio Edinson Kavani, za konačnih 1:3.

Ovom pobedom, Pari Sen Žermen je ponovo zaseo na vrh tabele, sa bodom više od Liona.