Vrlo zanimljivi mečevi su odigrani u subotu u okviru 31. kola francuske prve lige.

Beta/AP Photo/Michel Spingler

Neobično efikasno kolo kada su Francuzi u pitanju.

Ovo 31. kolo su obeležili dueli ekipa koje se bore za opstanak protiv onih timova
koji se nalaze u mirnoj luci.

Lil je lagano savladao gostujući Rems, rezultatom 3-1. Strelci za domaće su bili  Koročia u 18., Oriđi u 48. i Rou 77. minutu. Jedini gol  za goste je postigao De Previl u 52. minutu.

Lorijan je na svom terenu ubedljivo poražen od Rena sa 3-0. Gosti su do  trijumfa došli golovima Meksera u 17., Armana u 43. i Dakura u 51.

Mec je pobedom nad Tuluzom uhvatio poslednji voz u borbi za opstanak.

Domaći su slavili sa 3-2. Sva 3 gola za domaće je dao Majga u 25.,42.i 54. minutu. Golove za goste su postigli Ben Jader u 22. i Dumbia u 90. minutu. Kod prvog gola je asistent bio naš Pešić.

Monpelje je posle zaostatka na poluvremenu uspeo da preokrene rezultat  i sasvim zasluženo slavi protiv Bastije. Gosti su došli u vođstvo  golom Sioa, a za domaće su u nastavku pogodili Barios u 69., Munier u 72. i Sanson u 90.

Još jedan uzbudljiv meč u ovom kolu, odigrali su Nica i Evijan, bilo je 2-2. Golove za domaće su postigli Boseti u 45. i Ejserik u 68., a za goste su pogodili Nonkeu u 18. i Tomason u 78. minutu.

U derbiju kola se u nedelju sastaju Marsje i PSŽ.