nedelja 22.03.2015.
23:24

U nedelju odigrane poslednje tri utakmice 30. kola francuske Lige 1.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Fudbalsko nedeljno popodne u Francuskoj počelo je pobedom Sent Etjena na svom terenu, nad ekipom Lila, rezultatom 2-0.

Gosti su dugo odolevali, ali su im ''kola krenula nizbrdo'' od 52. minuta, kada je Lopez zaradio isključenje.

Brojčanu prednost domaćih krunisao je Gradel, koji je sa dva gola doneo važnu pobedu Sent Etjenu u trci za plasman na evro scenu.

U poslednje dve utakmice, dve pobede gostiju.

Prvo je Monako kao gost savladao ekipu Remsa sa 3-1, a glavni deo posla ''Kneževi'' su završili već u prvih 15 minuta, kada su golovima Fabinja i Martijala poveli sa 2-0.

Dijego je u 70. minutu vratio nadu domaćima, ali je sve dileme otklonio Dirar, devet minuta kasnije, za konačnih 1-3.

Najubedljiviji je večeras bio Marsej, koji je sa 4-0 slavio u Lansu.

Prvo poluvreme je proteklo bez golova, ali se odluka Marsela Bijelse da u poluvremenu umesto Žinjaka na teren pošalje Batšuaija, odmah se pokazala delotvornom.

Pomenuti fudbaler je u prvom minutu nastavka postigao vodeći gol, posle kog je gostima postalo mnogo lakše. Romao i Andre Aju su zatim otklonili sve dileme, da bi u finišu Batšuai svojim drugim golom stavio tačku - 0:4!

Pobedama pomenutih ekipa, trka za titulu je postala još zanimljivija. Na tabeli sada PSŽ ima 59 bodova, ispred Liona sa 58, Marseja sa 57, Monaka sa 53 i Sent Etjena sa 52 boda.

U prilogu su golovi Marseja u pobedi nad Lansom.