Francuska, Kup - PSŽ dobio derbi!

sreda 04.03.2015.
23:21

Derbi meč četvrtfinala Kupa Francuske odigran je na Parku prinčeva, gde je Pari Sen Žermen savladao ekipu Monaka i izborio plasman u samu završnicu takmičenja.

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

Duel dva ovosezonska predstavnika Francuske u Ligi šampiona večeras je protekao u znaku pariskih ''Svetaca''.

Pari Sen Žermen je u četvrtfinalu Kupa Francuske savladao ekipu Monaka sa 2-0, a velike zasluge za to pripadaju defanzivcu Davidu Luizu, koji je već u trećem minutu doneo prednost PSŽ-u i svom timu znatno olakšao posao u nastavku meča.

rano postignuti gol omogućio je parižanima mirniju igru, Monako nije uspevao da uzvrati, a konačan udarac ''Kneževima'' zadao je Edinson Kavani u 52. minutu meča, koji je na asistenciju Veratija savladao Stekelenburga za konačnih 2-0.

Dodajmo još i da u ekipi Pari Sen Žermena večeras nije bilo Zlatana Ibrahimovića, pa su napad ''Svetaca'' predvodili Kavani, Laveci i Pastore.

Inače, večeras je odigrana još jedna utakmica četvrtfinala Kupa, Sent Etjen je kao gost savladao Bulonj sa 2-1.