Firenca slavi Paskvala, Dijamantijeva majstorija!

nedelja 08.02.2015.
14:55

Golom Paskvala Fiorentina je pobedila Atalantu rezultatom 3:2 u veoma uzbudljivooj utakmici.

Beta/AP Photo/Fabrizio Giovannozzi

Zapakosta je glavom doveo goste u prednost sa samo nekoliko metara od gola nakon dobrog centaršuta upućenog sa leve strane napada, ali prednost Atalante nije trajala dugo.

Nakon centaršuta Fernandeza posle slobodnog udarca centralni defanzivac Viole, Balanta, doneo je izjednačenje svom timu, takođe glavom.

Fenomenalnim potezom kojim je izbacio pola odbrane Atalante Dijamanti je doveo Fiorentinu u prednost u 75. minutu i tada su svi mislili da je Viola ekipa kojoj danas idu tri boda, ali ne i Boakje, fudbaler Atalante.

On je natrčao na loptu koju je ka golu poslao Zapakosta i sa dva metra je ubacio u gol koji je bio nebranjen. Igrao se 83. minut, uzbuđenje je dostiglo vrhunac.

Ipak, Fiorentina koja je danas više zaslužila pobedu golom Paskvala na asistenciju Fernandeza (druga asistencija danas) dolazi do tri boda.

Srpski i Crnogorski internacionalci, Nenad Tomović i Stefan Savić, odigrali su ceo meč za ekipu iz Firence.