19:18

Bundesligaši polako ulaze u finiš priprema za nastavak sezone, a ekipa Štutgarta danas je upisala veoma ubedljiv trijumf, koji je ''začinio'' naš Filip Kostić.

Beta/AP Photo/dpa/Fredrik von Erichsen

Popularne ''Švabe'', koje u prolećnom delu sezone očekuje teška borba za opstanak u Bundesligi, nagovestili su danas da će spremno dočekati nastavak šampionata.

U još jednoj kontrolnoj utakmici, Štutgart je lako izašao na kraj sa Lacijem, petoplasiranom ekipom albanske Superlige i na kraju slavio rezultatom 5-0.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Vedada Ibiševića, koji je svojim golovima u 34. i 40. minutu doneo vođstvo Štutgartu od 2-0.

Posle 14 minuta igre u nastavku, Verner je postigao treći gol, a na 4-0 povisio je Gentner.

Mladi reprezentativac Srbije Filip Kostić je u igru ušao u 62. minutu umesto Harnika, a 16 minuta kasnije se pobrinuo za ''petardu'' - postigao je peti gol i postavio konačnih 5-0 za ekipu Štutgarta.

Podsetimo, Štutgart će u prvom kolu drugog dela bundesligaške sezone dočekati odličnu ekipu Menhengladbaha. Taj meč je na programu 31. januara.