FA kup - Siti prvi polufinalista!

subota 11.03.2017.
15:09

''Građani'' su prvi polufinalisti ovogodišnjeg FA kupa pošto su danas pobedili Midlsboro u gostima.

EPA/Nigel Roddis

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima ekipu Midlsboroa rezultatom 2:0 (1:0) i plasirali se u polufinale FA kupa.

Strelci za ''građane'' bili su David Silva u trećem i Serhio Aguero u 67. minutu.

Tim Pepa Gvardiole je zasluženo došao do pobede, a već u trećem minutu, Zabaleta je centrirao sa desne strane, Sterling samo krznuo loptu, koju je dočekao Silva i sa pet metara pogodio za 0:1.

Do odlaska na odmor Siti je mogao da dođe i do ubedljivije prednosti, ali su svoje šanse propustili Sane, Aguero i De Brujne.

Domaći su najozbiljnije pripretili preko Gešteda i Stuanija, ali je golman Klaudio Bravo u jednoj situaciji odlično intervenisao, dok je u drugoj lopta otišla preko gola.

Siti je u drugom poluvremenu nastavio da igra svoju igru, prvu šansu je imao Silva kada je sa nekoliko metara šutirao preko gola.

Ipak, u 67. minutu, Aguero je rešio sve dileme oko pobednika pošto je posle sjajne kombinacije po levoj strani, Sane pronašao Argentinca, a ovaj iz prve pogodio prvi ugao za 0:2.

Kasnije danas, u 18.30, Arsenal dočekuje Linkoln, dok se u preostala dva susreta sastaju Čelsi - Mančester junajted i Totenhem - Milvol.