FA Kup - Rutina Čelsija i Sitija, Sparsi do pobede u poslednjim sekundama, Njukasl sa Mitrom završio takmičenje!

subota 28.01.2017.
17:58

Od 16 sati odigrano je devet mečeva 1/16 finala najmasovnijeg takmičenja u Engleskoj.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Čelsi je na svom "Stamford Bridžu" ugostio ekipu Brentforda, na kraju su "Plavci" iako u izmenjenom sastavu lako slavili sa 4:0 (2:0).

Prva dva gola postignuta su u prvom kvartalu utakmice, najpre je Vilijan sjajno zatresao mrežu gostiju iz slobodnog udarca u 14. minutu, da bi samo šest minuta kasnije Pedro na asistenciju Bašuajia povisio na 2:0.

Treći gol za domaćona bio je delo kapitena srpske reprezentacije Branislava Ivanovića, nakon sjajne kontre "Plavaca". Pedro ga je odličnu uposlio, Srbin je "pucao na prvu" i nije pogrešio.

Ivanović je priliku dobio sa klupe u 64. minutu, zamenio je Vilijana, a ukazanu šansu je iskoristio na pravi način.

Konačan rezultat postavio je Miši Bašuaji, preciznim udarcem sa bele tačke u 81. minutu.

Na "Turf Muru" ekipa Barnlija je ugostila Bristol siti, domaćin je slavio sa 2:0 (1:0).

Strelac prvog gola za premijerligašku ekipu bio je velški reprezentativac Sem Vouks, na isteku regularnog toka prvog dela igre.

Prolazak u narednu fazu je overio bivši belgijski reprezentativac Stiven Defur u 68. minutu, pogotkom na asistenciju Gudmundsona.

Sterling

Duel premijerligaša između Palasa i Mančester sitija okončan je pobedom favorizovanih gostiju. Na kraju je četa Pepa Gvardiole slavila sa 0:3 (0:1).

Strelac vodećeg gola bio je Rahim Sterlling, pred sam kraj prvog dela igre. On je prihvatio odličan pas novajlije Gabrijela Žesusa i lako zatreso mrežu domaćina. Pogodak pogldajte OVDE.

Do drugog gola "Građani" su stigli u 71. minutu, strelac je bio nemački reprezentativac Liroj Sane, na asistenciju Davida Silve.

Konačan rezultat postavio je Jaja Ture u trećem minutu sudijske nadoknade.

Midlsboro se na "Riversajdu" mučio da pronađe put do mreže niželigaša Akringtona, ali su u tome uspeli, te su se plasirali u narednu fazu.

Izabranici Aitora Karanke slavili su sa 1:0 (0:0), strelac pobedonosnog gola u 69. minutu bio je iskusni Stjuart Dauning.

Neprijatno je iznenadila ekipa Njukasla, izabranici Rafe Beniteza su poraženi na gotovanju ekipi Oksforda, te su tako i ispali iz takmičenja.

Na kraju 3:0 (1:0) za domaćina, svih 90 minuta na terenu proveo je reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović.

U strelce su se za Oksford redom upisivali Heming, Nelson i Martinez.

Totenhem se jedva izvukao protiv niželigaša Vikomba, činilo se da će ova dva tima igrati revanš, ali izgelda da se Hjong Min Sonu nije išlo na gostovanje.

Konačan rezultat bio je 4:3 (0:2), Sparsi su dva puta jurili prednost gostiju, na kraju su u sedmom minutu nadoknade došli do prvog vođstva i trijumfa.

Povelo je Vikomb preko Hejsa u 23. minutu, a isti igrač je 13 minuta kasnije šokirao sve prisutne na "Vajt Hart Lejnu". Povisio je na 2:0, ispostavilo se da je to bio konačan rezultat prvog dela igre.

U nastavku, "Pevci" se vraćaju, najpre je Son pogodio u 60. minutu, a samo četiri minuta kasnije Vinsent Jansen pogađa sa kreča za 2:2.

Gosti su potom izvršili tri izmene, osvežili redove, a to je izgleda urodilo plodom.

Igrao se 83. minut, kada je Tompson pogodio za novu prednost Vikomba, činilo se da će Sparsi šokantno ispasti.

Tog mišljenja nije bio Dele Ali, sjajni reprezentativac Engleske je postigao gol za izjednačenje samo šest minuta kasnije.

Rapsodiju na tribinama doneo je Korejanac Son, kako je u poslednjem, sedmom minutu nadoknade postigao gol i okrenuo rezultat u korist "Pevaca".

U ostalim susretima Hadersfild je kao gost deklasirao Ročdejl sa 0:4, Linkoln siti je iznenadio i izbacio Brajton pobedom od 3:1, a Blekburn je sa 2:0 slavio na "Ivud parku" protiv Blekbula, te su se plasirali među 16 najboljih.

Ranije danas je Liverpul okončao takmičenje, nakon poraza kod kuće od Volverhemtona, više o tom susretu OVDE, dok su sinoć Derbi i Lester zakazali revanš na "King Paueru, više OVDE.