FA kup - Premijerligaši se spasavali senzacija

Autor: Boban Filipović
nedelja 04.01.2015.
18:02

Sva četiri meča koja su počela od 16h bila su veoma neizvesna, Aston Vila, Stouk i Mančster Siti su u samom finišu uspeli da se domognu naredne runde najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu, dok će Sautempton morati put do nje da traži 'zaobilaznim' pu

Beta/AP Photo/Jon Super

Senzacije su bile na pomolu na 'Etihadu' i na 'Britaniji'.

Mančster Siti je gubio od Šefild Venzdeja od 14 minuta kada je Nihiu posla dobro razvijene konre savladao Vilija Kabaljera. Bruku je sprečio Džejms Milner u drugom poluvremenu. Prvo je u 65. minutu izjednačio, a onda u sudijskoj nadoknadi doneo pobedu šampionu Engleske.

Aleksandar Kolarov je proveo u igri 75 minuta, umesto njega je u igru ušao Kliši.

Petoligaš Vreksam je poveo u gostima protiv Stouka golom Karingtona u 73. minutu, Marko Arnautović je poravnao sedam minuta kasnije, a Stiven Ajelend dva minuta pre kraja čini preokret. Gosti su ubijeni u pojam, u nadoknadi im je presudio Ajrlend još jednim golom za konačnih 3:1.

I Sautempton je gubio na svom 'Sent Meri' stadionu protiv Ipsviča koji je poveo preko Ambrosa u 19. minutu. Izjednačio je Šnajderlin 15-ak minuta kasnije, a rezultat se do kraja nije menjao.

Dušan Tadić je bio među starterima, Kuman ga je izveo sa terena polovinom drugog dela igre.

Aston Vila je golom Kristijana Bentekea minut pre kraja slavila u Birmingemu protiv Blekpula minimalcem i plasirala se u narednu fazu.