FA Kup - Liverpul minimalcem protiv Plimuta, Njukasl bolji od Birmingema, Soton u "minut do 12"!

sreda 18.01.2017.
22:41

Fudbaleri Liverpula nastavili su takmičenje u FA Kupu, nakon što su u revanš meču bili bolji od niželigaša Plimuta.

Beta/Andrew Matthews/PA via AP

Lukaš Leiva je svojim golom, prvim posle skoro sedam godina, doneo prolazak "Redsima" u narednu fazu takmičenja.

Na kraju je u Plimutu bilo 0:1 u korist ekipe iz Premijer lige, koja je ruku na srce morala da pokaže nešto više i slavi ubedljivije, kako su od prvog minuta zaigrali Filipe Kutinjo i Divok Oriđi.

Bio je Liverpul ponovo dominantan protiv Plimuta, ali lopta nije htela u gol.

Led je probio Leiva u 19. minutu nakon kornera Filipea Kutinja.

Imao je i Plimut svoje šanse, ali je Loris Karijus u par navrata dobro odreagovao i pokazao da sa razlogom doveden na "Enfild".

U drugom delu igre se igra domaćina potpuno raspala, Liverpul je držao konce igre, te se i pored minimalne prednosti činilo da izabranici Jirgena Klopa neće imati problema da se plasriraju u narednu fazu.

Prolazak je mogao da overi Divok Oriđi u 87. minutu, ali je bio neprecizan sa bele tačke.

Srušen je Moreno, penal je čini se bio čist kao suza, ali je golman domaćeg sastava "uhvatio živu" Belgijancu i sprečio ga da postigne pogodak.

Ipak, "Redsi" idu u 1/16 finala, tamo ih čeka Vulverhemton.

Bivši vezista Crvene zvezde Marko Grujić ni ovoga puta nije bio u protokolu tima sa "Enfilda".

Sautempton je golom Šejna Longa u prvom minutu sudijske nadoknade savladao borbeni Norič, na kraju je bilo 1:0 za "Svece", koji će u narednoj fazi na megdan Arsenalu.

Domaćin je na "Sent Merisu" diktirao tempo tokom čitavog susreta, ali lopta nije htela u gol.

Put do mreže pronašao je reprezentativac Republike Irske Šejn Long i to u 91. minutu susreta.

U prvom susretu viđena su čak četiri gola, ekipa Kloda Puela je na svom stadionu zaigrala bolje i tvrđe te su zasluženo izborili prolazak u narednu fazu.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić, presedeo je čitav meč na klupi za rezervne igrače.

Soton će u narednoj rundi dočekati ekipu Arsenala.

Njukasl je lakše od očekivanog savladao ekipu Birmingema. Izabranici Rafe Beniteza slavili su sa 3:1 na "Sent Džejms Parku" i tako obezbedili nastavak takmičenja u FA Kupu.

"Svrake" su apsolutno zasluženo izborile plasman među 32 najbolja tima najvećeg takmičenja u engleskom fudbalu.

Poveli su golom škotskog reprezentativca Meta Ričija u 9. minutu susreta, bivši igrač Bornmauta je bio precizan sa bele tačke.

Na 2:0 povisio je iskusni Joan Gufran, bivši igrač je mrežu Birmingema pogodio u 34. minutu.

Ipak, Koteril je uneo dramu, pogodio je igrač gostiju u 71. minutu i doneo šansu ekipi Birmingema.

Sve nade im je raspršio sjajni Riči, koji još jednom uspeva da savlada njhovog čuvara mreže.

Među "Svrakama" još jednom nije bilo Aleksandra Mitrovića, a u strelce su se upisivali Met Riči (dva puta) i Joan Gufran.

Ekipa Rafe Beniteza ima dobre šanse da se nađe i među 16 najboljih ekipa, kako u narednoj fazi gostuju niželigašu Oksfordu.