FA Kup - Jokanov Fulam preokretom do 1/16 finala

nedelja 08.01.2017.
14:27

Fudbaleri Fulama plasirali su se u šesnaestinu finala engleskog FA Kupa, pošto su kao gosti eliminisali ekipu Kardifa.

fulhamfc.com

Ekipa koju sa klupe predvodi Slaviša Jokanović obezbedila je u nedelju plasman u šesnaestinu finala FA Kupa pošto je kao gost savladala ekipu Kardifa rezultatom 2:1 (2:1).

Gosti su do pobede i plasmana u narednu rundu takmičenja stigli nakon preokreta, a sva tri gola na meču pala su u prvom poluvremenu, u razmaku od 25 minuta.

Kardif je poveo golom Entonija Pilkingtona u ranoj fazi utakmice, već u 8 minutu, ali je Fulam vrlo brzo odgovorio i stigao do izjednačenja nakon šest minuta igre preko Štefana Johansena.

Konačan rezultat postavio je Rajan Sesenjon u 33. minutu prvog dela igre, pa će Fulam nastaviti borbu za trofej u najmasovnijem takmičenju engleskog fudbala.