FA Kup - Jokan demolirao "Tigrove", Milvol izbacio "Stršljenove"!

nedelja 29.01.2017.
16:04

Danas su na programu preostale četiri utakmice 1/16 finala najmasovnijeg takmičenja u Engleskoj, u prve dve timovi iz Čempionšipa i Lige Jedan izbacili su Premijerligaše.

screenshot - Youtube.com

Ekipa Milvola koja nastupa u trećem rangu takmičenja u Engleskoj (Liga Jedan) salvadala je na svom stadionu premijerligašku ekipu Votforda.

Na kraju je bilo mininalnih 1:0 (0:0), gol odluke pao je pred sam kraj susreta.

Igrao se 85. minut kada je na asistenciju Fergunsona, Morison pogodio mrežu Eurelija Gomeša, koji je pred kraj prvog poluvremena na golu zamenio bivšeg čuvara mreže Mančester sitija Patilimona.

Što se tiče susreta u drugom delu Londona, Fulam je na "Krejven Kotidžu" demolirao ekipu Hala sa 4:1 (1:0).

Poveli su domaći u 17. minutu preko bivšeg igrača "Tigrova" Aluka.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a bivši igrač Crvene zvezde Evandro Goebel je na samom startu drugog dela poravnao rezultat svojim debitantskim golom u dresu Hal sitija.

Ipak, pet minuta kasnije Kris Martin vraća tas na stranu domaćina, njemu je asistirao talentovani Rajan Sesenjo.

Upravo je mladi Sesenjo povisio prednost Jokanovićeve ekipe 12 minuta kasnije, uzvratio mu je asistencijom Martin.

Nakon još 12 minuta igre Fulam dolazi i do četvrtog gola, strelac je ovoga puta bio bivši fudbaler Seltika Johansen.

Gosti su imali priliku da se u poslednjim minutima koliko-toliko vrate u meč, ali je Urugvajac Abel Ernandez promašio DVA PENALA za samo DVA MINUTA. Najpre je golman Fulama Betineli odbranio prvi udarac napadača Hala, ali je Ernandez došao do lopte, te su ga zajedničkim snagama Betineli i jedan defanzivac Fulama oborili, a sudija je još jednom pokazao na belu tačku.

Ista meta, isto odstojanje, samo minut kasnije, a i ishod je bio vrlo sličan. Betineli opet brani, samo ovoga puta lopta izlazi u korner.

Valja napomenuti da se u postavi Hala od prvog do poslednjeg minuta našao bivši igrač Partizana i reprezentativac Srbije Lazar Marković.