FA Kup - Hari Kejn uništio Fulam

Autor: Boban Filipović
nedelja 19.02.2017.
16:55

Ekipa Slaviše Jokanovića završava učešće u najstarijem fudbalskom takmičenju na svetu. Krivac je Hari Kejn koji je zabeležio het-trik na 'Krejven Kotidžu'.

BETA/AP Photo/Matt Dunham

Šou Harija Kejna u zapadnom Lonodnu, napadač Totenhema je sa tri gola odveo svoj tim u 1/4 finale FA kupa.

Kejn je načeo Fulam u 16 minutu igre na asistenciju Eriksena. Akcija je krenua iz auta koji je brzinski izveo Tripije ka Dancu, ovaj centrira sa desnog krila, a Kejn vrhom kopačke sprovodi loptu u mrežu.

Sparsi su duplirali prednost početkom drugog poluvremena. Opet kombinacija Tripije -  Eriksen - Kejn, gol je ponovo stigao sa desnog boka.

Hari Kejn je stiže do het-trika u 73. minutu. Eriksen na sredini tereba šalje pas za Dele Alija, ovaj iz prve odigrava u prostor za centrafora 'Pevaca', koji rutinski rešava situaciju jedan na jedan sa golmanom Betinelijem i postavlja konačnih 0:3.

Totenhem je peti tim koji je čekirao plasman u 1/4 finale FA kupa, posle petoligaša Linkolna, trećeligaša Milvola,  te Midlsbroa i Čelsija.