FA Kup - Hadersfild razljutio "Građane"!

sreda 01.03.2017.
22:41

Fudbaleri Mančester sitija poslednji su učesnik 1/4 finala najmasovnijeg takmičenja u Engleskoj.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Izabranici Pepa Gvardiole, slavili su na svom terenu u revanš meču 1/8 finala FA Kupa, protiv drugoligaša Hadersfilda sa ubedljivih 5:1 (3:1).

Na samom startu susreta, iznenađenje. Gosti dolaze do gola, preko Bana.

Vezista Hadersfilda je ostao usamljen u kaznenom prostoru Sitija, uputio je udarac i "sašio suknjicu" Klaudiju Bravu.

Ipak, domaćin vraća stvari u ravnotežu, Sane je pogodio nakon odličnog prodora Sterlinga po desnoj strani. Bivši igrač Liverpula je odlično pronašao Nemca, koji sa samo metar od gola poravnava rezultat.

Samo pet minuta kasnije, Otamendi pada u kaznenom prostoru gostiju, sudija svira penal, koji Aguero pretvara u gol.

Tri minuta nakon preokreta, "Građani" dolaze i do trećeg gola. Aguero je šutirao iz kaznenog prostra gostiju, golman Hadersfilda je odbranio, Argentinac ponovo dolazi do lopte, ali ovoga puta proigrava Zabaletu, koji lako iz peterca trese mrežu gostiju.

U drugom poluvremenu se do 73. minuta čekalo na gol, Siti je uvećao prednost. Sterling je još jednom kreator, a ovoga puta ekgekutor bio je Aguero, koji postiže svoj drugi gol.

Konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Iheanaačo, nakon lepe lopte Navasa sa desne strane.

Mančester siti će u 1/4 finalu igrati sa ekipom Midlsboroa i to na "Riversajdu".