FA Kup - ''Građani'' silni u Birmingemu, prošao i Arsenal

subota 30.01.2016.
18:00

U današnjim mečevima trećeg kola FA Kupa, najubedljiviju pobedu ostvario je Mančester Siti, koji je lako izašao na kraj sa Aston Vilom.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Posle Mančester Junajteda koji je u petak izborio plasman u osminu finala FA Kupa, i većina ostalih favorita danas je učinila isto.

Bez našeg Kolarova u ekipi, Mančester Siti je kao gost deklasirao Aston Vilu u Birmingemu rezultatom 4:0, a junak ovog trijumfa bio je Ienačo koji je upisao het-trik, postigavši prva tri gola za ''Građane'', u 4. zatim 24. iz penala i 74. minutu meča.

Konačan rezultat postavio je Rahim Sterling u 76. minutu, a Ienačo je ovog puta bio asistent.

I Arsenal je opravdao ulogu favorita, pošto je na svom terenu savladao Barnli sa 2:1. Čejmbers je u 19. minutu doveo ''Tobdžije'' u vođstvo, a izjednačio je Vouks na isteku prvih pola sata igre.

U nastavak meča se ušlo nerešenim rezultatom, a gol odluke postigao je Aleksis Sančez u 53. minutu, za konačnih 2:1.

Votford je golom Igala u 89. minutu uspeo da savlada Notingem Forest sa 1:0, a istim rezultatom je Kristal Palas eliminisao Stouk. Gol odluke u ovom meču postigao je Vilfrid Zaha u 17. minutu utakmice.

Bornmaut
je posle preokreta uspeo da slomi otpor domaćeg Portsmuta sa 2:1. Domaći su poveli golom Robertsa u 43. minutu, a trijumf Bornmautu doneli su King u 71. i Pag, dvanaest minuta kasnije.

Podsetimo, ranije danas je Totenhem sa 4:1 savladao Kolčester u gostima.